Kauaoodatud teeremont hakkab viimaks peale

Esmaspäevast suletakse Jõgeval Kesk tänav. See tähendab, et järgmistel kuudel tuleb otsida teine marsruut ning leppida tõsiasjaga, et mõnda kohta jõudmiseks peab tegema suurema ringi. Kuid teisest küljest tuleb olla rõõmus, et hädasti remondi järele karjuv teelõik viimaks korda saab.


Teid, mida Jõgeva linnas parandamist tahaksid, leidub teisigi. Ilmselt võib iga linlane üles loetleda vähemalt kaks lõiku, kus hambad tuleb kõvasti kokku suruda, sest muidu on oht keelde hammustada.

Ka teisipäevasest Vooremaast võis lugeda, et vallad keskenduvad rohkem teede korrashoiule. Sellesse on ka kõvasti raha eraldatud ning kui selle valitsemisajaga kõike korda ei saa, jääb loota, et ehk ka uus valitsus selle südameasjaks võtab. Kui Põltsamaal on töödega juba ammu algust tehtud ning ka Mustvee peatänav korda sai, ongi kord Jõgeva käes. Ehk saab ka siin varsti sõita nii, et igas augus sõiduki juppe korjama ei peaks.

Uue murena tekib parkimisprobleem, mis isegi Jõgevasuuruses linnas tunda annab, eriti suvel, mil inimesi tavapärasest rohkem ringi liikumas, rääkimata eesootavatest suurematest üritustest. Ning kui teed korda saab, võiks ka parkimisele tähelepanu pöörata. Sest mida aeg edasi, seda suuremaks muutub autostumine ka väiksemates linnades.

Loodetavasti jõud ja rahakott ei rauge ning isegi novembrisse määratud teetööde lõpp saabub varem. Siis on lootust, et saab värskema ilmega kõnnitee ja auguvaba liikumise. Ja siis juba uute väljakutsete poole.

blog comments powered by Disqus