Kauaoodatud internetist

Nüüd on siis kuldajad tulnud, kus Küla Tee 3 programmi raames saavat maarajoonid interneti püsiühenduse? Sellekohase konkursi võitnud Tartu firma AS Kernel, tuleb traadita interneti võrk üle riigi.

Mul tekkis küsimus, et miks siis just nimetatud firma selle konkursi võitis? Ja kas konkursil otsiti firmat, kes pakub kõige kallimat või siis kõige odavamat lahendust? Ma ei taipa, mille poolest pakutav teenus üldse uus ja vajalik on, kui pidada silmas Piibumäe masti teeninduspiirkonda.

Juba mõnda aega on seal vähestel inimestel püsiühendus, mille eest nad maksavad kuus sama palju, kui AS Kernel pakub. Aga sisseseadmine läks neil palju odavamalt, modem ei maksnud kaugeltki 4500 krooni, nagu nüüd pakutakse koduarvutisse kliendiseadet. Seni oli palju soodsam võimalus olemas, miks siis nüüd kulukamat varianti pakutakse ja seda veel saavutuseks peetakse?

Maal elamine on üha enam luksus, sest maapiirkondade teenindus jääb kõvasti linnahüvedele alla. Mulle tundus, et vahepeal oli jutuks isegi tasuta interneti võimaldamine maapiirkondadesse? Tegelikult areneb linn alati seitsmepenikoormaste sammudega ees. Kuulu järgi olevat näiteks Rakvere linnas kõigile masti piirkonnas olijatele internet tasuta. On ju loogilisem, et maal oleks internetti rohkem vaja, sest kõik ametiasutused jäävad ju kaugele; linnas võiks palju ametiasutusi külastada füüsiliseltki.

Aga millal ikka aidatakse neid esijoones, kellel seda kõige rohkem vaja? Või prioriteete keegi ei seagi?

Ise olin küll ootuses, et siis riigi eelarvest ka mingid summad internetistamiseks eraldatakse. Kas omavalitsusedki ei saaks midagi teha, et püsiühendus odavam tuleks?

Eha Nõmm, Raatvere küla

blog comments powered by Disqus