Kätri-Avelin Säärits võitis Eesti meistrivõistlustel esikoha

Pühapäeval peeti Vinnis kaheksateistkümnendad Eesti täiskasvanute meistrivõistlused sumos. Võistlused olid edukad Jõgeva raskejõustikuklubi Ramm esindajatele: Kätri-Avelin Säärits võitis naiste kehakaalus kuni 50 kg kuldmedali, Kristo Kreek sai kuni 60 kg kaaluvate meeste hulgas hõbeda.

<font face=”arial,helvetica,sans-serif”>

Kuni 50 kg naiste hulgas oli Kätri-Avelin Sääritsal neli konkurenti. Esmakordselt sumos täiskasvanute võistlustel osalenud Kätri-Avelin võitis treeneri ja isa Aimur Sääritsa sõnul kõik matšid kindlalt.

“Noorte hulgas on ta võistelnud küll ka Euroopa meistrivõistlustel, aga eelmisel aastal jättis ta kõik sumovõistlused vahele. Tänu varasemale kogemusele ta võitiski,” ütles Aimur Säärits. Esmakordselt meistrivõistluste kavas olnud kehakaalus sai teise koha Mari-Liis Mihkelson (Vinni), kolmanda kohaga lõpetas Eleri Aleksa (Väike-Maarja).

Kristo Kreegil oli meeste kõige kergemas kehakaalus kaks konkurenti. Esimeses matšis alistas ta kindlalt Agris Tamjärve (Vinni), seejärel kaotas Danil Lopuhhovile (Narva). “Võit oli ülekaalukas, Kristo lõpetas matši kiire heitega,” ütles Aimur Säärits. “Järgmine matš läks aga pikale ning lõpuks laskis Kristo ennast ise heita.”

Võistkondlikus arvestuses sai ülekaaluka esikoha kõigi kehakaalude peale kokku 18 medalit võitnud Vinni Sakura, Jõgeva Ramm sai seitsmenda koha.

Varasematel aastatel Eesti sumovõistlustel väga edukalt esinenud Põltsamaa SK Nipi maadlejad tänavu Eesti meistrivõistlustel ei osalenud. “Keskendume praegu ainult vabamaadlusele,” ütles Põltsamaa treener Arved Külanurm. “Põltsamaalased on võistlustele alati vürtsi andnud,” kahetses Aimur Säärits põltsamaalaste eemalejäämist.”Nende puudumise tõttu kujunes ka võistlus kergemaks.”

Eesti Sumoliidu juhatusse kuuluva Aimur Sääritsa sõnul on sumos on praegu rasked ajad. “Sumo tahab teiste Eesti spordialade seas ellu jääda,” ütles ta. “Toetus alale on praegu väga väike ja kõigi sumo edendajate sooviks oleks praegu toetuse saamise vankri ette rakendada ka hiljuti tippsumost loobunud Kaido Höövelsoni. Kaido ja sumoliit otsivad hetkel võimalusi tema kõige paremaks kaasamiseks Eesti sumo edendamisele.”

Kaido Höövelson viibis ka Eesti meistrivõistlustel ning Aimur Sääritsa sõnul mõjus see, et kõigil oli võimalik temaga seal suhelda ja üheskoos pildistada, vähemalt Jõgeva lastele väga motiveerivalt. 

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus