Kätlin Raudsepp teeb põnevaid asju

Pea kaks kuud Jõgeva aleviku noorsootöötajana ametis olnud  Kätlin Raudsepp on selle ajaga võtnud noortega ette hulgaliselt põnevaid asju. Noorsootöötaja innustab noorte ettevõtlikkust ning korraldab põnevaid kohtumisi.


Kätlin on alevikus üles kasvanud ning tunneb kõiki siinseid noori ning teab, mida üheskoos teha. “Hakkasin noortekeskuses käima 13-aastasena ja jäingi siia, nüüd olen noorsootöötajana keskuses tagasi,” rõõmustab Kätlin. Neiu sõnul läheb tal igapäevaga uues ametis aina paremini. Noori tuleb juurde ning nad on huvitatud erinevatest tegevustest.

Noorsootööst välja kasvanud

Huvi noorsootöö vastu tekitas varasem noorsootöötaja Sirle Schneider, kellega koos oli alati lõbus ja kunagi ei hakanud igav. “Sirle on minu eeskuju, olen tema tehtud noorsootööst välja kasvanud ning innustust saanud.” Kätlini sõnul hõlmab noorsootöö mitmeid erinevaid valdkondi, mis talle meeldivad.

“Praegu olen käinud paljudel koolitustel, hea kui saab ennast arendada. Kõige toredam on aga see, kui noored tulevad ja ütlevad, mis nad teha tahavad – nende initsiatiiv on nii hea,” räägib Kätlin. Viimasel ajal on noortekeskuse igasuguseid põnevaid ettevõtmisis olnud. Noored on süüa teinud, seinu värvinud ning öönoortekat pidanud. “Sain päris esimese enda kirjutatud projekti valmis. Soovime toetust matkatarvete ostmiseks. Noortekeskusel on jalgrattad ja kui saame telgid ja magamiskotid juurde, siis läheme Emumäele matkale,” on noorsootöötaja ootusärev. Kätlin leiab, et töös on põhiline see, et noortel on tugi, kelle poole pöörduda. “Tahan arendada ettevõtlikkuse poolt. Näen, et noortel on huvi ja nad tulevad kindlate mõtetega minu juurde ning tahavad oma ideed teoks teha. Senised tegevused ongi noorte enda pakutud. Aitan neid tegevuste elluviimisel.”

Koos on toredam

Neiu suhtleb tihedalt teiste valla noorsootöötajatega. Lisaks selle tehakse palju asju üheskoos. Viimati käis külas Kuremaa noortekas töötanud Annika Tuvike. “Nüüd käis Annika meile draamaringi tegemas. Väga põneva ja lahe oli,” lisab Kätlin.

Esimese projekti kirjutamiseks sai tüdruk abi Siimusti noorsootöötajalt Laidi Grauenilt. Suvel on ees ootamas Siimusti ja aleviku noorte ühine reis Muhumaale. “Sealne noorsootöötaja ootab meid juba, nad tahavad  meie kogemustest kuulda,” teatab Kätlin. Koostööd tehakse ka Jõgeva linna noortekeskusega, noorsootöötaja Ülle Ottokari, noorsoopolitseiniku Kersti Raiküla ja lastekaitsespetsialisti Kristiina Meinberg-Kadaiga. “Suvel on plaanis Ülle juhendamisel vanale tuletõrjedepoole grafiti teha. Kaasatud on kõik meie noored.”

Kätlin räägib, et tal on mõttes sügisel ülikooli minna, samas on noortekeskus nii armas, et tuleb leida võimalus, et mõlemad tegevused üksteist ei välistaks. Keskuses käiv noormees Arelgi on seda meelt, et Kätlin peab aleviku noorte juurde ikka pikaks ajaks jääma. “Mulle ta meeldib, tegeleb meiega ning leiab põnevaid asju, mida saame noortekas teha,” kiidab poiss. Arel mõõdab ja lõikab ühepikkuseks kimbu lõngu. Nendest tuleb klassikaaslasele käepael. “Hakkasime noortekeskuses lõngapatsi punuma. Tuleb selline viljapea sarnane muster,” selgitab noorsootöötaja.

Põnevad kohtumised

Neljapäeval, kui noortekasse jõudsin oli külla tulnud piirivalvekoer Demon koos perenaise Tiiu Siimeriga. Kätlin sõnab, et just hiljuti käis nende juures noorsoopolitseinik Kersti Raiküla, kellega oli samuti kaasas teenistuskoer ja koerajuht.  Arel otsustab oma käed raudu panna – nii on selge, kuidas asi päriselt käib. Tiiu rõhutab et raudade paigaldamisel on oluline jälgida, et sõrm ikka vahele mahuks. Piirivalvuri paariliseks on saksa lambakoer Demon. “Temaga on julge varitsusse minna, võin Demoni peale kindel olla. Lubasin talle, et kutsikana kaitsen mina teda ning nüüd kaitseb koer mind,” sõnab Tiiu. Paarilised on andnud suure panuse Eesti idapiiri turvalisusesse. Möödunud aastal said Tiiu ja Demon parima koerajuhi ja teenistuskoera preemia. 2013. aastal märkas Tiiu kordoni vaatluskaamera abil Narva jõel kahtlaseid isikuid. Sündmuskohale jõudes pidasid piirivalvurid kinni seitse Vietnami kodanikku, kes olid ebaseaduslikult üle piiri tulnud. Tänu Tiiule ja Demonile leiti sündmuskohalt asitõendid ning peeti kinni illegaalse immigratsiooni organiseerija. Varem olid Tiiu ja Demon aidanud kinni pidada ka viis loata piiri ületanud süürlast.

Sellise vahva ja pühendunud tiimiga kohtumine kinnitab, et piir on kaitstud. Demoni trikke vaadates jääb Arel mõtlikuks. Poiss kahtlustab, et mõnes klipis oli politseikoer Rex arvutiga tehtud.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus