Katki jäänud plaanid maksavad kätte

Põltsamaa vallas asuva Pajusi küla elanike tavapärane elurütm on viimasel paaril nädalal sassi löödud. Alguses öeldi, et puurkaevuvett pole neil soovitatav ilma keetmata tarvitada kuni selguse saabumiseni. Kulus mitu päeva ning nüüd teatati, et veeproovid siiski näitavad Paju kinnistu puurkaevus reostuse olemasolu.
Pajusi elanikele on tegu kahtlemata halva uudisega. Näib nii, et elanikud peavad nüüd ise oma probleemidega hakkama saama. Kes ostab rohkem pudelivett poest, kes keedab vett enne tarvitamist – probleeme on igal juhul.
Sellest, et Pajusi küla võiks liituda ühisveevärgi ja -kanalisatsioonisüsteemiga, on tegelikult räägitud juba aastaid. Sellest kõneldi juba siis, kui haldusreformi eel oli seal veel väike Pajusi vald. Viimasel oli tõesti kavas hakata kohalikku veevärki rekonstrueerima, paraku saabus aga 2017. aastal haldusreform ja plaanid jäid katki.
Nüüd on paraku olukord selline, et mingisugune lahendus tuleb leida, sest inimesed ei saa elada ilma kvaliteetse veeta. Ühest küljest peavad eramute ja kortermaja elanikud Pajusi külas ise oma probleemidega tegelema, teisalt aga ei saa vald neid oma muredega ka päris üksi jätta.
Praegu on lood aga nii, et Pajusi küla elanikud peavad leidma lahenduse, kuidas edasi elada – esialgu tuleb neil kasvõi kloreerimisseadmed hankida, hiljem tuleb ilmselt põhjalikum veevärgi rekonstrueerimine ette võtta.

blog comments powered by Disqus