Kati kohvik alustas taas

Veel paar aastat tagasi tegutses Põltsamaal Kördi-Ööbiku kaupluse ja pagariga ühe katuse all Kati kohvik. Nüüd on Kati kohvik leidnud endale uue asupaiga hoones, kus varem asus firma Oberpahlen ehitusmaterjalide kauplus.


Avar kohvikuruum mahutab kuni 60 külastajat, pakutakse häid toite ja mõnusat meelelahutust.

Pühapäeva pärastlõunal Kati kohviku avamisel lausus kohviku pererahvast esindanud Jaanus Elmers, et nad olid seadnud endale eesmärgiks avada Kati kohvik küünlakuu alguses, selleks tuli kolm kuud tõsist remondi- ja ehitustööd teha. Elmers lisas, et perenaise Anne Kinksi idee oli kohvik just sellesse majja luua ja sihikindla inimesena ta oma eesmärgini jõudiski.

Uut asupaika otsides soetati päris oma maja

Kati kohvik on Kinksi pere ühine ettevõtmine ja Jaanus Elmers kutsus külalisi nautima kõike, mida tema suurepärase kokakunstioskusega ema ning õed teha oskavad.

Pika külalisterivi eesotsas seisnud Põltsamaa piirkonna omavalitsusjuhte esindas Puurmani vallavanem Margus Mödri, kes tunneb rõõmu, et kaua aega kasutuseta seisnud hoone on saanud uue hingamise. Pealegi veel sellise, mis just niisugusesse majja sobib. Möldri lausus, et kui Jaanus Elmersi ema juba söögitegemise käsile on võtnud, võib kindel olla, et õige pea saab head toitu. Ta kinkis kohviku pererahvale lõikelaua, mille materjal pärineb Puurmani kandi metsadest. Põltsamaal tegutseva Carl Schmidti maja perenaine, vastavatud Kati Kohviku naabermajas elav Ülle Saksniit lausus, et saab nüüdsest alates üle õue lipates kohvikusse minna. Küll arvas ta, et peab nüüd tõsiselt oma söömisharjumusi jälgima hakkama.

Kuid hea toidu kõrval on Kati kohvikul täita mitte vähem tähtis roll meelelahutuspaigana ning seda näitab juba lähitulevik, milliseks kultuurihälliks see kohvik edaspidi kujuneb.

Anne Kinksi sõnul jäi neile ühes kinnsvaraportaalis silma, et maja, kus nad praegu tegutsevad, oli müügis. Eelmises asupaigas oli tegevus liialt koormavaks muutunud, sest tema abiline, tütar Annika, oli vahepeal lapsepuhkusele läinud. Seetõttu otsustasid nad veidikeseks aja maha võtta ning hakkasid kohvikule uut ja sobivamat asupaika otsima. Varasema rendipinna asemel lootsid nad leida päris oma maja.

Hoone, kus Kati Kohvik n-ö uuele ringile läks, jääb Põltsamaa tsentrumist mõne sammu kaugemale, kuid on sellele vaatamata suurepärane koht kohviku jaoks. Pererahvas mõtles kohvikule uut asukohta otsides ka selle peale, et suvisel ajal külastajatel väljas istuda oleks võimalik ning nüüd nad niisugust võimalust pakkuda saavadki. Enne lõpliku valiku tegemist käis Kinksi pere vaatamas ka otse linna keskel, Säästumarketi vastas, asuva nn telegraafimaja ruume, aga see ei vaimustanud. Sealsed vabad ruumid paiknesid teisel korrusel, mis ei ole kohviku jaoks kuigi hea lahendus. Uue asupaiga otsimise ajal oli veel vaba ka Kuperjanovi tänavas asuv, varasem emadeklubi maja, ent selle seisukord polnud kiita.

Annika Kinks lausus, et tema oli alguses pere suurte plaanide suhtes üsna skeptiline, kuid vend Jaanus julgustas teda sellest loobuma. Nüüd on Annikal heal meel, sest veel mõni kuu tagasi kahtlasena tundunud idee on nii suurepärase teostuseni jõudnud.

Tähtaeg sundis remonditööde tempot tõstma

Jaanus Elmersi sõnul tundus talle esmapilgul, et ega selles hoones kuigi suurt remonti teha tulegi, kuid töö käigus avanes ees ootavale juba sootuks teistsugune vaatepilt. Remonditööga alustati möödunud aasta oktoobrikuu lõpus. Alustades tundus, et kiiret pole kusagile. Nagu ikka juhtub, avastasid nad mitmeid tegemist vajavaid ja algselt plaanis mitte olnud töid. Seetõttu tuli tempot järjest tõstma hakata, sest enda jaoks paika pandud avamise tähtaeg lähenes kiiresti.

Tempot tõstma sundisid ka ukse vahelt sisse piilunud uudistajad, kes tundsid huvi, millal Kati kohvik uksed avab. Jaanus Elmersi sõnul said tööde käigus soojustatud seinad ja tehtud uus vahelagi. Kõiki erinevaid töid arvesse võttes andis kvaliteetse tulemuse nimel oma panuse kümmekond inimest.

Teise korruse saab ka kasutusele võtta

Kati kohvik saab avatud olema kuuel päeval nädalas ja huvi on juba praegu päris tõsine. Aprillikuuks on tellimusi silmas pidades juba peaaegu kõik ajad kinni pandud. Toidu valmistamisega saavad Anne ja Annika Kinks alguses ise hakkama, aga edaspidi plaanivad nad veel kaks kokka tööle võtta. Annika Kinks lausus, et edaspidi peaks neil kaheksaliikmeline meeskond moodustuma. Noore emana loodab Annika, et tal töö kõrvalt ka laste jaoks aega jääb.

Samas ootavad nende kliendid, et lisaks tavapärasele toitlustamisele Kati kohvikus ka üritusi korraldama hakatakse ja nad meelelahutust kusagilt kaugemalt otsima ei pea minema. Maja teise korruse kasutusele võtmiseks on Kinksi perel juba mõtted olemas. Sinna mahub umbes 20 inimest ja nii võib majas olla korraga kaks erinevat seltskonda nii, et nad teineteist ei sega. Teisele korrusele pääseb nii alumise korruse kohvikuruumist kui ka eraldi sissepääsu kaudu.

Vaatamata sellele, et Põltsamaal on mitmeid toidukohti, Kati kohviku pere konkurentsi ei pelga. Annika Kinks lausus, et nemad panustavad eelkõige toidu kvaliteedile ja on selles osas ka endale hea maine välja võidelnud. Nende valmistatud lihapirukad reklaamimist ei vaja, neid on Kati kohvikust alati küsitud ning ostetud. Ka kalatoitudele tahavad nad rohkem rõhku panna. Naljatades soovitati neil võrgud üle tee Põltsamaa jõkke sisse panna.

Kati kohvikust saab toitu ka kaasa tellida. Anne Kinks käis möödunud suvel Tallinna ja Saaremaa toidukohtades ennast täiendamas. Tegelikult tahtis ta, et hoopis Annika oleks saanud töises tegevuses juurde õppida, aga väikese lapse kõrvalt ei õnnestunud tütrel seekord kodunt kaugemale minna.

Kõigil huvilistel tasub kindlasti Põltsamaal Kati kohvikusse minna, sest uues hubastes ruumides tegutsevas kohvikus saab maista häid toite ning saada osa mõnusast meelelahutusest.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus