Katastritunnuse alusel saab põllumassiivi numbreid otsida ka PRIA koduleheküljelt

Põllumassiivi numbrit teades on PRIA pressinõuniku Heli Raametsa sõnul võimalik sealtsamast välja trükkida põldude kaardid A4 formaadis.

“Kõigile e-kirjadele, millega on PRIA-le teatatud katastritunnused, saadetakse põllumassiivide numbrid, aga e-kirjade suure hulga tõttu võib vastuse saamine võtta kuni 5 tööpäeva aega,” teatas ta.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul osutus PRIA poolt käivitatud e-mailiga põllumassiivi numbrite väljastamise teenuse kasutamine oodatust palju populaarsemaks. “Praeguseks on PRIA saanud üle 1500 e-kirja, millest 800-le oleme jõudnud vastused saata,” ütles Ahti Bleive. “Nüüd läheme sammukese edasi ja pakume inimestele endile võimaluse infosüsteemi abil oma põllumassiivi number teada saada ja kaardid internetist välja printida,” lubas Heli Raamets.

Neil inimestel, kes ei ole ennast PRIAs toetuste registrisse kirja pannud, tuleb kohalikule büroole esitada ka registrisse kandmise avaldus.

Põllumaa deklareerimise teatise esimese lehe saab ettetrükina ainult PRIA piirkondlikest büroodest. Täidetud kaardid ning deklareerimise teatis koos lisalehtedega tuleb aga toimetada PRIAsse. Neljapäevaks oli põllumaa kaardid välja võtnud üle 14 000 inimese ja neist üle 9000 inimese olid täidetud dokumendid. PRIAsse tagasi toonud.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus