Kasvõi ratastel – aga kelgutama!

Kolmandat korda peetav võistlus on toonud varasematel aastatel osalejaid nii Järva-, Jõgeva- kui ka Tartumaalt. Nutikate meistrite käe all on valminud mitmesuguseid põnevaid kelke. Mullu osalenud sõidukitest võiks esile tuua looreha ning tugitooli, mis teatavasti ju tavaolukorras sõiduvahendid ei ole.

Nii nagu ka varasematel aastatel, on ka tänavu võistlustel kindlad nõuded. Rajale lubatakse võistlejaid alates 14. eluaastast. Kelgul võib mäest alla kihutada nii üksi kui ka võistkonnana, kus on maksimaalselt neli liiget. Võistlejatel on kohustus kanda kiivrit.

Võistluskelgu tähtsaim tingimus on see, et see peab olema isetehtud ning ilma mootorita. Sõidukil peavad olema töökorras pidurid, mida ohu korral kasutada saaks. Kelk peaks olema kindlasti juhitav ning ohutu nii võistlejatele endile kui ka pealtvaatajatele.

Võistluse käigus sõidetakse Laiuse voorelt alla. Hinnatakse nii sõiduki kiirust kui meeskonna ja kelgu tutvustamist. ?üriisse kuuluvad erinevate elualade esindajad.

Parimatele on auhinnad välja pannud Voore Külalistemaja. Täpsemat informatsiooni saab Talverõõm 2007 koduleheküljelt www.talver66m.ee.

Viimasel ajal on ilmataat vingerpussi mänginud. Alles nädala eest tuli lumi maha. “Juhul kui lund ei ole, siis tuleks võistlejatel varuda suuremas koguses rattaid, et kelk ära “ratastada. Ka nii saab sõidu ära tehtud,” rääkis võidusõidu korraldaja Kalev Pärtelpoeg.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus