Kasulik, vajalik ja inimlik

Sageli öeldakse, et oma kodu, ka kõige kitsukesem ja vaesem, on lapsele parem igast varjupaigast, oma ema aga kallim kõige ilusamast, lahkemast ja rikkamast võõrast. Üldjuhul on see tõsi, kuid paraku toob karm reaalsus meile sageli ka selliseid näiteid, kus lastele saab pakkuda võimalust normaalsetes tingimustes üles kasvada, korralik haridus omandada ja täiskasvanuna hästi toime tulevaks inimeseks kujuneda vaid lastekodu.

 Üks riikliku lastekodu alternatiivvariante on SOS-lasteküla, mis meil Eestis seni vaid Keilas tegutseb. Paari päeva eest allkirjastasid SOS Lasteküla Eesti Ühingu tegevjuht Margus Oro ja Nordecon Ehitus ASi juhatuse liige Avo Ambur lepingu, mille järgi algab 18. mail Põltsamaal SOS lasteküla kolme peremaja ehitus.

Linnu, kes lasteküla endale oleksid soovinud, oli mitu. Põltsamaa valiti eelkõige seetõttu, et omavalitsus eraldas selleks maa hoonestusõigusega 49 aastaks. Loomulikult on tähtsad kool ja lasteaiad, mida uutele asukatelegi  tarvis läheb. Margus Oro sõnul on selline Eesti mõistes suurprojekt  nii Põltsamaale, meie maakonnale kui kogu riigile kasulik. Teistest riikidest tuleb meile üle 8 miljoni krooni, Põltsamaa saab juurde uusi töökohti.

Inimliku poole pealt on aga olulisim see, et meie oma maakonna normaalse koduta lapsi ei pea mööda vabariiki pillutama, sest meie ainsas lastekodus Metsatareke on pidev ruumipuudus.

iii

7. mai 2009

blog comments powered by Disqus