Kasulik tsirkus

Mustvee vallas juhtub ikka asju, mis on nii mõneski mõttes teater. Nii ei arva mitte ainult meie toimetus, vaid neid signaale tuleb paremalt ja vasakult, vallavolikogu liikmeilt endilt ja ka vallaametnikelt. Kogukonnast rääkimata. Kas see peab nii olema? Mingi mõte sel on, sest teater eeldab kirge, draamat, võimsaid stseene ja seda, volikogu istungeid ning rahvakoosolekuid väisates, jagub kuhjaga. Draama algab esimestest sekunditest, lõpplahendused on küsitavad.


Nii toimus ka arutelukoosolek Voore koolile eraldatud miljoni asjus, mis oli kokkuvõtvalt väga meeleolukas. Leiti „süüdlane” ja samas arvati, et see sama „süüdlane” on ka selle raha kooli ja valla kasutusse toonud. Siis leiti, et „süüdlast” ikkagi ei ole ja et tark on kuulata, mida on kogukonnal öelda. Vallavalitsus oli selles mängus vast kõige enam ratsionaalne ja püüdis siiski asju kainema pilguga vaadata. Kuid kaine pilk tähendas rohkem kulutusi, kui piisab sest katuseraha miljonist.

Tegelikult jäi kohal käinutel mulje, et miljon on pigem rist ja viletsus, kui vajalik abi kooli jätkumiseks. Haridusasutuse sisu on tegelikult mujal – kool peab ennekõike andma head ja kodulähedast haridust. Kui see miljoni paigutamine betooni teeb seda paremaks, „parendab” nagu kõlas koosolekul sadu kordi kasutatud moodne sõna, siis on kõik hästi. Kui haridusedukuse ja toimimise tagab maa- või mõni muu küttesüsteem, siis tasub see raha paigutamist. Kui renoveerimisega saab küla taas elama ja noored pere looma, siis olgu nii.

Tsirkusest võib olla kasu ja see ei pruugi olla alati meelelahutus, inimesed said Voore koolis kokku ja juba üsna varsti vormub ka voorelaste enda seisukoht, kuidas asjaga edasi minna.

blog comments powered by Disqus