Kastani poes müüakse nüüd sanitaartehnikat

Jõgeval Tallinna maantee äärses majas, kus varem tegutsenud Kastani baar ja samanimeline toidupood, müüakse nüüd hoopis sanitaartehnikat. D. R. Sanitaartehnika OÜ kauplus avas seal uksed novembri esimesel päeval.

D. R. Sanitaartehnika OÜ on Jõgeval kaubelnud juba ligemale neli aastat, ent senini tegutseti rendipindadel. Allüürnikuks jõuti olla näiteks Uku keskuses ja EhitusGamma poes, mis nüüd kannab Decora kaubamärki. Enne vanasse Kastani poodi kolimist tegutseti nn KEKi hoovis. Sealgi oldi rentniku seisuses. Nüüd siis ollakse lõpuks päris oma majas.

Oma maja ajendasid meid otsima senised kogemused. Rendipinnal tegutsedes ei saa sa kunagi kindel olla, et sind sealt välja ei tõsteta, kui pinna omanik või omaniku ärikontseptsioon muutub,” ütles D. R. Sanitaartehnika OÜ omanik Dmitri Desjatnikov. Oma majas saad kauplust rahulikult ja oma äranägemist mööda arendada.”

Tallinna mnt 1 hoone ostis D. R. Sanitaartehnika OÜ ära augustis. Enne poe avamist tehti seal ära sanitaarremont.

Avamispäeval peab pood ikka värske värvi järele lõhnama,” ütles Dmitiri Desjatnikov muiates.

Väiksem, aga parem

Uues kohas on kaupluse müügisaal küll väiksem kui vanas kohas, ent see-eest on nüüd olemas ka laoruum. Vanas kohas viimast polnud ning seetõttu tuli saali paigutada ka laokaup.

Nüüd näeb müügisaal ikka müügisaali moodi välja,” sõnas Dmitri Desjatnikov.

Kõik vajalik ei mahtunud siiski ära ka uue poe laoruumidesse, nii et kes kauplusest mööda sõidab, näeb, et suuremõõdulisem ja ilmastikukindlam kaup on paigutatud õue taraga piiratud alale.

Ala on valve all ja Piibe maanteel liiklejatele nähtav, nii et vaevalt sealt midagi kaotsi saab minna,” ütles kaupluseomanik. Küll aga toimib väljas olev kaup hea reklaamina.”

Desjatnikovi sõnul oli Kastani kaupluse hoone parim müügipind, mis sanitaartehnikaga kaupleva firma jaoks Jõgeval saada oli. Kauplus on elava liiklusega maantee ääres ja sellel on päris suur parkimisplats. Poe klienditeenindaja Anna Grištšenko lisas, et need kliendid, kellel on vaja suuri torusid suure auto peale laadida, on väga õnnelikud, et sanitaartehnika pood linna piiril asub. Kesklinna oleks neil väga ebamugav sõita.

D.R. Sanitaartehnika OÜ kauplusel on Jõgeval küll kahe suure ehituspoe (neiski müüakse sarnast kaupa) näol konkurendid olemas, ent Dmitri Desjatnikovi ja Anna Grištšenko sõnul jätkub kliente kõigile.

Meil käivadki siin enamasti juba aastate jooksul tuttavaks saanud näod,” ütles Grištšenko. Et meie põhikliendid ehk sanitaartehnikud alustavad tööpäeva varakult, avame ka meie oma uksed juba kell kaheksa hommikul.”

Konkurent või hea naaber?

Anna Grištšenkole isegi meeldib, et sarnase kaubaga kauplev Uku keskus kohe teisel pool teed asub.

Tahame me või ei taha, aga kõiki kaupu me endale sisse osta ei jõua, sest sortiment on selles valdkonnas tohutult lai. Ja kui meil endal seda pole, mida ostja küsib, siis võime rahulikult soovitada, et mingu vaadaku Ukust,” ütles Anna Grištšenko.

Dmitri Desjatnikovi sõnul rõhutakse praegu kogu maailmas säästlikkusele. Kui tõsisemaks energia- ja veesäästuks tuleb kulutada üpris suuri summasid, siis mõned väiksemad säästuvidinad on taskukohased igaühele. Kastani poeski on müügil vett säästvad segistisõelad.

Kui selline vannitoasegistile otsa panna, võib hambapesu ajal kraani tõesti lahti jätta, sest vett tuleb sealt välja kümme korda vähem kui tavaliselt,” ütles Dmitri Desjatnikov.

Tema sõnul on D. R. Sanitaartehnika OÜl plaanis oma Jõgeva poodi tulevikus laiendada. Mis kaupluse nimesse puutub, siis linna äriregistrisse kantigi see Kastani poe nime all.

Kui see pood kolmkümmend aastat sellist nime kandis, siis las ta tegutseb selle nime all edasi,” ütles Dmitri Desjatnikov. Ka suur kastanipuu, mille järgi see ilmselt nime sai, on ju veel alles.”

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus