Kassu, Kossu ja Mossu otsivad uut kodu

Kassu on paariaastane kirju kass, kellel kaks umbes aastavanust järeltulijat  — Kossu ja Mossu. Nende peremees peab novembri lõpus haiglasse taastusravile minema, kuid pole oma truudele karvastele seltsilistele selleks ajaks hoidjat leidnud ja otsib neile nüüd uut kodu.  

 </span>

Kassu, Kossu ja Mossu peremees on pikki aastaid rasket tööd teinud ning nüüd, pensionieas, hakkas tema tervis alt vedama.  Nüüd peab mees mitu korda aastas nädalate kaupa mitmetes raviasutustes viibima ja kodust pikka aega eemal olema. Mehe süda valutab ennekõike oma kolme lemmiku pärast, kes sel ajal, kui nende peremees haiglaravil on, kodus üksi olema peavad. Kolme kassi, kes on nüüd tema ainukesed sõbrad ja seltsilised, ei taha ta omapead söömata ja joomata koduõuele jätta.

Ta on Kassut, Kossut ja Mossut pakkunud tuttavatele ja palunud ka neid valvata ja toita, kuid kellelgi pole aega kassidega pidevalt tegelda. Samuti teab mees, et tulevikus on tal tarvis hakata tihemini kodust eemal olema ning seega oleks parem, kui kassid endale päris uue kodu leiaksid peredesse, kus nendega aega tegelda on. Kuna haiglasse peab kasside peremees minema juba novembri eelviimasel nädalal, siis tahab mees oma kolmele karvasele sõbrale kodud leida juba järgneva kolme nädala jooksul. Samuti on mees nõus välja panema vaevatasu neile, kes vahvad kiisud enda juurde elama võtavad. 

Kassu, paariaastane emane

Kirju, sileda karvaga Kassu tuli majja siis, kui oli kassipojaeast äsja välja kasvanud. Kassu on pigem väiksemat kasvu ja üsna vastuolulise iseloomuga kass. Kui tahab, ronib sülle ja nurrub kenasti, kuid kui keegi teda söömise ajal üleliia torgib või tülitab, siis laseb Kassu kuuldavale päris korraliku urina. Küüsi kasutab Kassu oma poegade taltsutamiseks ja autoriteedi kinnistamiseks sageli. Siiski ei ole Kassu ülemäära vägivaldne ja ilmaasjata kedagi ei küünista. Kui kusagil söögipakkidega krõbistatakse, siis annab Kassu häälekalt märku, et soovib midagi hamba alla. 

Kossu, vanus aasta ja kolm kuud, isane

Punase pikema karvaga kass, rinna ees valge manisk. Kossu on oma emast Kassust peaaegu poole suurem. Kassipere ainsa isasena käitub Kossu äärmiselt väärikalt. Lisaks on ta väga hea isuga, sööb oma emast ja õest kordades rohkem. Oma ilusa kasuka eest hoolitseb Kossu hästi, peseb selle alati pärast pikemat õues olemist või söömist korralikult puhtaks. Vahel aitab Kossu ka oma emal kasukat läikima lüüa. 

Mossu, aasta ja kolm kuud vana, emane

Must, valgete käpaotstega ja veidi pikema karvaga Mossu on  emast ja vennast palju tagasihoidlikum. Süüa meeldib talle eraldi ja ka enda pesemist toimetab ta tihtipeale teistest eemal. Samal ajal, kui ema ja vend pudrukausi juures isukalt söövad, vaatab Mossu peremehe kirjutuslaua peal istudes oma erkroheliste silmadega aknast välja kusagile kaugustesse, ja asub sööma teistest pisut hiljem. Vahel tõrjub ema Mossut  sööginõu juurest eemale, mispeale too lahkubki.

Kui Kassu ja Kossu oma toidukausi juures einestavad, pakub peremees arale Mossule mõnikord eraldi mõne maitsvama pala.

Kassu, Kossu ja Mossu on kõik tublid hiirepüüdjad. Kasside peremehel on väga kahju oma sõpradest loobuda, kuid ta soovib kiisudele head elu ja ei taha neid saatuse hooleks jätta.

Kallid lugejad! Kui keegi saaks kasvõi ühe kiisu enda juurde võtta, palun helistage Vooremaa toimetusse numbril  776 2305.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus