Kassinurmes peeti külapäeva

Kassinurmes tähistati möödunud laupäeval külaseltsi eestvedamisel peetud VII külapäevaga paiga esmamainimise 535. aastapäeva.

Päev algas lippude heiskamisega küla vastsel lipuväljakul. Eesti riigi ja Jõgeva valla lipu tõmbasid vardasse küla põlistalunikud Leonid Tõniste ja Lembit Lepik, küla lipu heiskamise au anti küla noorimale elanikule Viktoria Poskale, kes, tõsi küll, pidi selle töö juures oma isa Aivari abi kasutama, sest neiu ise on alles poolteist kuud vana.

Juubilarküla rahvast tervitas Jõgeva vallavolikogu esimees Arvo Sakjas. Kodu-uurija Helma Kaeval kõneles küla kaugemast ja lähemast minevikust, külavanem Antonina Vahi külarahva tänastest tegemistest. Näiteks on lisaks vastvalminud külaplatsile ja lipuväljakule plaanis tulevikus projektiraha abiga ja valla toetusel rajada sinnasamasse ka külakeskus.

Nagu mullugi, austati ka tänavuse külapäeva avamisel väärikamas vanuses, st 70-aastasi ja vanemaid külaelanikke, keda on ühtekokku üle kahekümne. Kassinurme küla heaks tehtud töö eest pälvisid tänukirja Erik Konno (talle on külarahvas tänulik ka külapäeva rahalise ja tegudega toetamise eest), Raul Roose, Helma Kaeval, Liivi Liblik ja Anna Golovtšenko.

Päev jätkus taidluse ja spordi lainel. Esines Laiuse naisrühm Meie Mari ning peeti võrkpalli-, sangpommi- ja köieveovõistlusi. Lapsed said osaleda traditsioonilisel jalgrattavõistlusel ning asfaldile joonistada. Päris uudsetest võistlustest olid kavas benji-köie vedamine (see ala pakkus suurt elevust nii võistlejatele kui ka kaasaelajatele) ning noorte emade võidujooks koos kärude ja titadega. Et titad olid korralikult turvavöödega kinnitatud, polnud ohtu, et nad jooksu ajal kärust pudeneksid ning nad võisid kiiret sõitu täiel rinnal nautida.

Paljud külapäevalised, keda oli, nagu riigikogu liikmeidki, täpselt 101, võtsid ette teekonna Nurga talumuuseumi, kus Helma Kaeval väljapanekut tutvustas ning Kaarepere kooli mulluse 110. sünnipäeva videot näitas. Õhtul oli külaplatsil tants: esialgu üle kolmekümne aastastele, pärast kõigile. Tantsuplats sai külavanem Antonina Vahi sõnul päris kõvaks tallatud.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus