Kassinurmes loitsiti kolmandale naistetantsupeole ilma ja õnne

Läinud laupäeval kogunesid kolmanda eesti naiste tantsupeo „Perelugu“ korraldajad ja toimkondade juhid, et loitsida järgmisel aastal toimuvaks tantsupeoks palju õnne ja muidugi kõige olulisemat ­– head ilma.


Vanast Vaiga maalinnast Kassinurme hiide kulgenud teel kõndisid nii naiste tantsupeo toetajad, korraldajad kui ka toimkondade juhid. Igal aastal toimuv loitsimine pidi kehtiva olukorra tõttu toimuma tagasihoidlikumalt kui loodetud, kuid soovijad said otseülekande vahendusel siiski kohalolijatega koos olla.
Eesti naiste tantsupeo peakorraldaja Marika Järvet ütles Vooremaale, et järgmisel aastal on Jõgevale peole oodata ligi 4160 tantsijat. Ka ettevalmistustega ollakse järje peal. „Alustasime juba 2018. aastal ja siiani läheb kenasti,“ rõõmustas Järvet. Õnneks ei seganud kaks kuud kestnud eriolukord peo korraldamist, olgugi et takistas tantsurühmade kogunemist. „Tantsurühmad ei saanud küll proove teha, aga meie saime oma tööd distantsilt korraldada, ka koosolekuid pidasime distantsilt,“ nentis Järvet.
Kassinurme hiies paluti õnnistust maaemalt, suurelt looduselt ja esivanemate hingedelt, et järgmisel aastal toimuv suur tantsupidu kulgeks edukalt ning jätkuks tantsurõõmu, indu ja jõudu. Pärast seda sidus tantsupeo pealavastaja Ave Anslan hea õnne paela tantsupidude pärna oksale.
„Aeg lendab kiiresti. Esimene eesti naiste tantsupidu toimus üheksa aastat tagasi, täna paneme nurgakivi kolmandale peole.Lühikese ajaga on tantsupidu näidanud ennast olulise sündmusena mitte ainult Jõgevamaal, vaid kogu Eestis,“ ütles Jõgeva vallavanem Tiit Lääne, kes ühtlasi kuulutas peole registreerimise avatuks.
Eesti naiste tantsupidu „Perelugu“ jutustab tantsu kaudu kolme põlvkonna naiste lugu, kelle südamed on omavahel tugevalt seotud. Nii jõuavad vaatajani särtsaka vanaema tegemised, toimeka pereema argipäev ning lapse mängurõõm.
Peole registreerumine jääb avatuks 15. oktoobrini.
Eesti naiste tantsupidusid on folklooriseltsi Jõgevahe Pere eestvedamisel peetud 2011. aastast. Esimene pidu kandis pealkirja „Naiselugu“ (2011) ja teine „Mehelugu“ (2016) ning mõlemal korral oli peo pealavastajaks Ülo Luht.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus