Kassinurme tervise- ja loodusrajad on külastajatele avatud

1,2-kilomeetrisel valge tähistusega rajal ja 2,3 km pikkusel punase tähistusega rajal saab liikuda joostes, kõndides, maastikurattal ja ratsa, kollase märgistusega 3 km looduse õpperada on tähistatud suunaviitade ja infotahvlitega.
 Kevadised hooldustööd seisnesid põhiliselt rajaäärte puhastamises peenikesest võsast.
 ?Peenike võsa kipub takistama eelkõige kepikõnni harrastamist, aga mai lõpus toimuva järjekordse maakondliku tervisepäeva raames on Kassinurme kavandatud just kepikõnniüritus,? ütles Kassinurme terviseradu hooldava spordiklubi Visa juht Toomas Puss.
 Tema sõnul tuli tänavu talvelgi terviseradadel kõvasti metsatööd teha, sest detsembris sadas maha paks kiht märga lund, mis puuoksi maha vajutas ja murdis. Saetöö vajab, teadagi, kütust ning seda aitasid muretseda Jõgeva vallavalitsus ja Jõgevamaa Metsaselts.
 Jõgeva kandi spordihuvilised kasutavad Kassinurme radu aktiivselt, ent sinna on oodatud ka loodushuvilised, kel soovi korral võimalik kasutada giiditeenust. Giidikski on Toomas Puss, kel taskus geograafidiplom.
 ?Tunnise retke käigus jõuab tutvuda hiieplatsi, Kalevipoja lingukivi ja linnamäega ning käia vaatetornis, pooleteisetunnise retke sisse mahub ka kolmekilomeetrise looduse õpperaja läbimine,? ütles Toomas Puss. ?Eelkõige saab Kassinurmes näha seda, millise huvitava reljeefi jättis endast maha üle Eestimaa alade liikunud mandrijää.?
 Loodusretke asjus saab kokku leppida telefonil 5556 8233. Mootorsõidukitega pole aga Kassinurme mägedesse lubatud tuuritama minna: need palutakse jätta sissepääsu juures asuvasse parklasse.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus