Kassi komplekt – kuidas seda koostada?

SISUTURUNDUS

Kuidas valmistuda kodus oleva kassi jaoks? Millest tuleb hoolitseda, et uue pereliikme esimesed hetked oleksid sujuvad ja meeldivad? Miks ma peaksin oma maja algusest peale varustama kassi toiduga, voodiga, allapanu või kraapimispostiga? Millist kassitoitu ma peaksin oma kassi jaoks ostma? Loe, mida oodata oma kassi esimestel päevad lemmikloomapood.

Otsus on tehtud – meie koju kolib kass. Uue peremehe tulek on tavaliselt suure rõõmu, kuid ka ärevuse allikas – eriti kui tegemist on esimese kassiga meie elus. Kassi välimus on üks neist asjadest, mille üle peaksite mõtlema, enne kui lemmikloomapoodi tormate. Et mitte midagi olulist vahele jätta, oleme koostanud toodete nimekirja. Võimaluse korral on soovitatav konsulteerida kasvataja, kui ostate tõupuhast kassi, või varjupaiga töötajatega, kui otsustate võtta vastu hulkuva kassi.

Absoluutselt kohustuslik kasside riietus

Enne kui kass meie koju saabub, peaksime koguma tarvikud, mida on vaja peaaegu esimesest hetkest alates uues kodus. Esimene prioriteet on kandja – ükskõik, kust me kassi ka ei võtaks, peame ta turvaliselt koju transportima. Isegi kui tegemist on pisikese kassipoegaga, on kandja ainus sobiv variant lemmikloomapood. Vastutustundlik kasvataja või vabatahtlik ei luba meil kassi sülle või korvi võtta. Pealegi on kandja vajalik kogu lemmiklooma elu jooksul – isegi kui tegemist on mitte-väljakutega kassiga, tuleb vähemalt aeg-ajalt käia loomaarsti juures. 

Teine oluline ese on pesakast ja allapanu. Kui ostame või lapsendame kassipoegi, on soovitatav kasutada avatud, madala servaga pesakasti – suletud pesakast võib väikest kassi alguses stressida, samas kui soovime, et ta õpiks võimalikult kiiresti pesakasti sisse elama. Enne allapanu ostmist tasub küsida, kas kass on varem mingit allapanu kasutanud, ja osta sama tüüpi allapanu, et kassil oleks kohe alguses võimalikult vähe muutusi. Kui teie kass ei ole varem allapanu kasutanud, on hea mõte osta kohe seda tüüpi allapanu, mida soovite kasutada. Kui tegemist on meie esimese kassiga, siis soovime teid hoiatada – mõned kassid võivad olla pesakasti substraadi valimisel väga närvilised. Seega, kui me näeme, et meie kassipoeg ei taha pärast paari päeva möödumist kodus ikka veel pesakasti minna, läheme lemmikloomapoodi, et osta teist tüüpi – bentoniit, mais, puit, silikoon – valik on tõesti suur. Kui ostate allapanu ja pesakasti, ostke kindlasti ka labidas – see on hädavajalik jäätmete kokku kühveldamiseks. 

Kolmas väga oluline – kui mitte kõige olulisem – element on kassitoit ja maiuspalad kassitoit. See on punkt, mille puhul peame kindlasti konsulteerima kassi eelmiste hooldajatega. Kui me ostame kassi heast kassi kodust, siis on tõenäoline, et me saame kassi kodust ka toiduvarusid ja maiuspalasid.

 

Kassi komplekt – see võib tulla kasuks

Kassivoodi või -maja on sageli oluline osa kassi hoiukomplektist. Me ei ole seda lisanud kohustuslikesse kategooriatesse, sest teame kogemusest, et kassid valivad alguses niikuinii ise oma magamiskoha – mõnikord piisab diivanil olevast tekist, kuid juhtub ka, et nad veedavad esimesed päevad kapi taga või voodi all. On hea, kui nad saavad valida spetsiaalselt nende jaoks ettevalmistatud voodi – kuid ärge imestage, kui nad seda kogu oma kassielu väldivad. Kui soovite suurendada edu tõenäosust – valige suletud voodi lemmikloomapood, mis võimaldab kassil end peita, või valige kõrge riiuliga mudel – kassid eelistavad üldiselt oma aega kõrgel veeta. 

Kassi kriimustuspost on veel üks asi, mis jagab kogenud kassiomanikke. On kasse, kes kasutavad seda hea meelega, ja on neid, keda on raske veenda, et kraapimispost ei ole kuidagi halvem kui tugitool, kardinad või diivan. Kindlasti tasub aga kontrollida, millisesse rühma meie kass kuulub. Ilmselt on kassipoegade puhul lihtsam harjuda kraapimisposti kasutamisega, kuid kasside puhul ei ole miski kunagi kindel.

Mänguasjad – mis tahes pallid, maskotid, õngeridvad – st kõik, mis võib väikese kassi igapäevaellu vaheldust tuua. Need esemed peaksid kindlasti kuuluma komplekti – koos mängimine on hea viis kassi taltsutamiseks ja esimese jää murdmiseks.  Kui soovite osta lemmikloomapoest oma kassile suuremat mänguasja – ostke tunnel. Üldiselt armastavad kassid seda kasutada ja see võib neile esialgu turvalist pelgupaika pakkuda. 

 

Kassileht – see võib oodata

Ümberehitusnimekiri võib sisaldada ka selliseid esemeid nagu hooldustarvikud – harjad, kammid ja kosmeetikatooted, toidulisandid, puugikaitse või võõrutusvahendid, kuid need võivad kindlasti paar nädalat oodata. Sama kehtib ka selliste esemete kohta nagu rakmed, kaelarihmad ja rihmad – esimestel nädalatel ei tohiks kass kodust väljuda, isegi kui te kavatsete temaga lõpuks jalutama minna.

blog comments powered by Disqus