Kaspar Kallasmaa kuninglik võidusõit Kuningamäe kardirajal 

Pühapäeval Põltsamaal Kuningamäe kardirajal toimunud Eesti meistrivõistluste teine etapp, mis traditsiooniliselt oli  42. Väino Allipere mälestusvõistlus, lõppes esikohaga ka Eesti paremikku kuuluvale Põltsamaa kardisõitjale Kaspar Kallasmaale.


Kallasmaa võistles kuuekäiguliste kartide KZ2 masinaklassis.
„Et sel hooajal on kasutusel uue tegumoega rehv, mis kulub kiiresti ja millega Eesti meistrivõistluste esimesel etapil jänni jäime, siis Põltsamaa etapil tegelesime vihmarehvi säästmisega finaaliks. Teadsime, et oleme ülikiired. Tõestasime seda 1. eta-pil, olles kiirem kvalifikatsioonis ja Põltsamaa 2. etapil, olles järjekordselt kiiremad rajal,“ ütles Kallasmaa.
„Meie jaoks oli finaali ajaks maha tulnud vihm veidi ebamugav, sest terve päeva valmistusime slikk-rehvidega finaalis sõitma.  Siiski näitasime ka muutuvates ilmaoludes Euroopa tasemel oskusi ja võitsime finaali.“
Kaspar Kallasmaa eesmärk oli selge ja tema taotlusi toetasid tublisti konkurentide päeva esimeses pooles tehtud vead ja ebaõnnestumised. Mõnesekundiline vahe oli kõik, mida Kallasmaa vajas, et konkurentide jaoks püüdmatus kauguses püsida ja et kuivavates rajaoludes kiiresti kuluvaid vihmarehve säästa.
Eesti Kardiliit iseloomustas Kaspar Kallasmaa võitu ka kui kuningliku kardiklassi võistleja võitu Kuningamäe rajal. Veel rõhutati Kallasmaa perekonna panust raja haldamisel. Silmas peeti raja peremeest Peeter Kallasmaad, tema abikaasat Tähti Kallasmaad ja poega Toomas Kallasmaad. 
Kaspar Kallasmaa märkis, et edaspidi on plaan jätkata sõitmist Euroopas: mõned etapid Itaalia ja Saksamaa sarjades, Euroopa ja osaletakse maailmameistrivõistlustel. 
„Niikaua kuni Euroopa hooaeg veel pole käima läinud, sõidame taseme hoidmiseks kodumaa ja Baltikumi võidusõite,“ ütles ta. 
Meeskondlikus arvestuses tuli Põltsamaal parimaks DHR Estonia, kes pälvis ühtlasi Väino Allipere nimelise rändkarika. Teine oli AIX Racing Team ja kolmas TARK Racing. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus