Kask näitas Misso etapil iseloomu, kuid võit läks Ligurile

 

Möödunud laupäeval peeti Võrumaal Misso rallikrossirajal Eesti rallikrossi meistrivõistluste neljas etapp, kus Põltsamaa mees Arvo Kask oli kogu päeva kiireim, kuid finaalis sai tiitlikaitsja Janno Ligur temast ikkagi jagu.

 

Super 1600 klassi sõitude järgi tundus, et Arvo Kask läheb tegema seda, mis tal Piirojal tegemata jäi, ning võtab sealt etapivõidu. Kõik märgid seda ka näitasid, sest Kask oli kõikides eelsõitudes kiireim mees rajal ning sai valida endale ka A-finaali stardikoha. Siiski ei suutnud ta parimat minekut näidata kõige olulisemas sõidus ehk finaalis, kus järjekordselt tuli alla vanduda oma põhikonkurendile Janno Ligurile.

Kõige võimsamate ehk SuperCar masinate klassis oli sõnapidajaks Ruve Veski, kes ütles, et soovib pürgida poodiumi kõrgemale astmele ning möödunud etapil Põltsamaal oli ta sellele juba üsna lähedal. Ühe õnnetus on teise õnn, nimelt kukkus eelsõitudes konkurentsist välja tiitlikaitsja Helmet Palm ning seetõttu oli Veskil finaalis ka veidi lihtsam. Tasuks mehele esimene etapivõit, punktitabelis on ta kolmandal kohal.

Tagaveoliste võistlusklassis oli sel etapil puudu valitsev Eesti meister Rommi Pukk ning sotid tuli omavahel selles arvestuses selgeks teha Kalmer Vahul ja Siim Sündemal, kellest peale jäi sel korral siiski Vaht. Juunioride klassis oli järjekordselt konkurentidele püüdmatu Casper Eerikson. Noortest suutis rahvale närvikõdi pakkuda Mart Tikerbär, kes  auto eelsõidus korra katusele keeras, kuid sellest apsust hoolimata lõpuks teisele kohale  välja sõita suutis.

Viies Eesti meistrivõistluste etapp peetakse juba järgmisel laupäeval, 28. juulil Põltsamaa lähistel Piiroja rallikrossirajal, kus kindlasti püüab esikohta kodurajal rooli keerav Arvo Kask ning hea hoo sisse saanud Ruve Veski püüab jätkuvalt esikohti vallutada.

 

 

Misso etapi tulemused

SuperCar

1. Ruve Veski

2. Andri Õun

3. Jarmo Võsa

 

Super1600

1. Janno Ligur

2. Arvo Kask

3. Siim Saluri

 

ERK juunior

1. Casper Eerikson

2. Mart Tikerbär

3. Andre Teder

 

TouringCar

1. Kalmer Vaht

2. Siim Sündema

 

Punktiseis pärast neljandat etappi

 

SuperCar

1. Helmet Palm 74

2. Andri Õun                 64

3. Ruve Veski               52

Super1600

1. Janno Ligur               75

2. Arvo Kask                 71

3. Andre Kurg               52

 

ERK Junior

1. Casper Eerikson        80

2. Andre Teder  70

3. Mart Tikerbär 32

 

TouringCar

1. Kalmer Vaht  77

2. Rommi Pukk 58

3. Siim Sündema          47

 

Allikas: www.rallikross.ee

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus