Käsitöömeistritel on, mida turistile pakkuda

See on loomulikult õige, et reisides antakse hea meelega raha välja, et midagi käidud paikadest ka koju kaasa viia. Ja tore, et meil on mida pakkuda.


Jõgeva ettevõtlusnädala kavva mahtunud turismiettevõtluse päevaga samal ajal peeti Jõgeva kultuurikeskuses Jõgeva käsitöömeistrite minilaata. Laadal oli esindatud Jõgevamaa käsitöökaubamaja, Pippin Stuudio, Erika Aasa Torma Loova Energia keraamika- ja disainihoovist, Eyre studio, käsitöömeister Triin Kuus, füüsilisest isikust ettevõtja Clarika Murakas, käsitöö tegija ja müüja Margit Rungi. Oma toodanguga oli kohal ka Siimusti Keraamika.

Siimusti Keraamika oma tuntud headuses pakub kasutatavaid ja taskukohaseid savinõusid. Hea uudisena on valikusse lisandunud kerge ja suur (600 ml) kohvikruus.

Pippin Stuudiost saab osta ja tellida pisipilte, kõrvarõngaid, prosse. Sõnumid neil on isikupärased ja tõstavad kindlasti tuju. Stiliseeritud kassid kõrvarõngastel on lihtsalt vastupandamatult elegantsed.

Triin Kuus pakkus käsitööleiba, mille põhitooraineks rukkitäisterajahu ja magususe annab tume rukkilinnas.

Loova Energia rustikaalne pastelsetes toonides keraamika on kaunistatud põnevate piltidega. Paljudelt kaussidelt-liudadelt vaatavad vastu täpselt joonistatud ja täiesti äratuntavad kohalikud vee-elukad ‒ pole ka ime Loova energia meeskonda kuulub merebioloog. Ka nende kohvikruusid on praktilise meelega inimese jaoks, seega mitte kuigi väikesed!

Eyre Studio kasutab kaasaegset tikkimismasinat rahvuslike mustrite elus ja igapäevakasutuses hoidmiseks. Suure sõle, või muhu tikandi saab teha ka T-särgile või kleidile. On ilus ja väärikas.

Clarika Muraka põnevate ehete hulgas leiab samuti rahvuslikke motiive, segapuhku suurendusklaasi all. Sügistalvisesse hooaega väga vajalikud helkurid on samuti esindatud. Hea mõelda jõulukinkide peale ja turvalisust arvestades ‒ MiksKaMitte ‒ varem. MiksKaMitte nime kasutab Clarika oma originaalloomingu tähistamiseks.

Ei saa kiitmata jätta Jõgevamaa Käsitöökaubamaja, mis tegutses suvisel turismihooajal Kuremaa veskis. Nemad esindavad samuti kohalikke käsitöömeistreid. Valik on tõesti mitmekesine ja uskumatult vahva ‒ suured tikitud kotid, seebid, “eestlasedkodumaaletagasiˮ sokid, armsad lepatriinude või muu iluga käpikupaarid, heegelpitsiga rätikud, kaltsuvaibad, klaas. Kui turismihooaeg läbi saab, kolib Jõgevamaa käsitöökaubamaja Kuremaa veskist internetti.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus