Käsitöölised korraldavad õpitoa

Põltsamaa kultuurikeskuses saab eeloleval laupäeval, 26. oktoobril teoks käsitöö õpituba “Villawärk”. Põltsamaa Käsitööseltsi juht Anne Ütt rääkis, et nende korraldatav õpituba kujutab endast killukest üleriigilisest suuremast käsitööprojektist. Põltsamaal on plaanis tegelda viie-kuue eri sorti käsitööga.

Õpitoas kraasitakse ja kedratakse lamba- ja koeravilla, aga ka  mõne muu lemmiklooma villa. Käsitööseltsil on olemas trummelkraas, samuti demonstreeritakse, kuidas seda tööd käsitsi tehakse. Villast lõnga kedratakse siin kedervarre abil, mis oli tegelikult voki eelkäija.

Sealsamas tegeldakse ka villaste esemete valmistamisega. Kootakse kõlapaela kõlavöötelgedel ja salliraamil võetakse ette salli kudumine. Anne Ütt kinnitas, et õpituba viiakse läbi oma jõududega, sest seltsi liikmed on aja jooksul üht-teist õppinud ja püüavad nüüd oma oskusi teistele edasi anda. Kogu ettevõtmine on huvilistele tasuta, kui aga mõni õpitoas osaleja ilmutab mõne oskuse omandamise vastu põhjalikumat huvi, siis saab selles osas kohapeal kokku leppida. Õpipäeval saab ka käsitöövahendeid osta

Anne Ütt on rahul, et õpitoa toimumise aeg langeb ajaliselt kokku üritusega “24 tundi Eestimaa rahvamajas”, mille raames toimub Põltsamaa kultuurikeskuses teisigi üritusi.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus