Käsitööd lastekodule

Novembris kutsusid Hansapank, Jõgeva maavalitsus ja maakonna omavalitsused Jõgevamaa Ärilehe vahendusel vanaemasid ja vanaisasid ning seltse ja muid mittetulundusühinguid üles Siimusti lastekodu lapsi oma käsitöödega rõõmustama.

“Kuigi adresseerisime oma üleskutse n-ö seenioride vanuserühmale, selgus, et kaasa löömisest olid huvitatud ka paljud nooremad inimesed,” ütles Hansapanga Jõgevamaa kontorite juhataja Andre Arula. “Ja loomulikult ei lükanud me nendegi annetusi tagasi.”

Arula sõnul oli algul plaanis korraldada Siimusti lastekodu Metsatareke uue peremaja toetuseks heategevuslik oksjon, ent Metsatarekese juhatajaga Marika Tekkeliga nõu pidades jõuti otsusele, et parem oleks käsitöökorjandus: esemed, mis tehtud hoole, armastuse ja südamesoojusega, aitavad tuua valmivasse peremajja kodusemat ja õdusamat õhkkonda.

Määratud tähtajaks, möödunud reedeks toodigi Hansapanga Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee kontorisse hulk kindaid-sokke, kaltsunukke, kaisuloomi, lapitöid, diivanipatju, linikuid ja muid asju. Kõige rohkem toodi esemeid Põltsamaalt: sealsel kümne päeva tagusel käsitöölaadal annetasid lastekodu tarvis esemeid nii kohalikud kui ka kaugemalt tulnud käsitöömeistrid. Tubli panuse andis ka Mustvee naisteklubi.

Peale pangakontorite toodi esemeid ka maavalitsusse.

“Maavalitsusse võib annetusi veel praegugi tuua,” ütles Andre Arula. “Enne, kui annetatu jaanuaris toimuval peremaja avamispeol lastekodule üle anname, laseme asjatundjatel need üle vaadata ja anname paremate tööde autoritele ka auhinnad.”

Endiselt on oodatud ka annetused Jõgeva vallavalitsuse erikontole nr 221030631943 Hansapangas. Ülekannet tehes kasutage märgusõna “Lastekodu Metsatareke”.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus