Kasepääle tuleb 2000 ruutmeetrine köetav kilemaja

Tulevase kilemaja suurus on 2 000 ruutmeetri ? see tuleb 28 meetrit lai ja 70 pikk. Soojust hakkab andma suur gaasikattel. Et Kasepääle gaasitrassi ei tule, tuuakse gaas tsisternidega kohale.

Kasvuhoone konstruktsioon koos kilega on tellitud Prantsusmaalt. See peaks jõudma kohale kuu lõpus. “Meil jääb üle ainult see kokku kruvida ja ongi valmis,? rääkis Nermann naerdes.

Kilemaja peaks valmima jaanuariks. “Veebruaris on plaanis taimed sisse panna,? ütles Kasepää küla elanik Nermann.

Raha taotlemine

Pool kilemaja maksumusest ? miljon krooni sai Nermann Pharest. Phare on Euroopa Liidu abiprogramm, mille eesmärgiks oli aidata Kesk- ja Ida-Euroopa riikidel valmistuda Euroopa Liitu astumiseks.

Miljon krooni tuli endale kinni maksta.

“Projekti kirjutamisega kaasnes hirmus paberimajandus,? rääkis Nermann. Osade paberitega tegeles ettevõtja ise, ülejäänutega aga palgatud projektikirjutaja. “Märtsis hakkasin abi taotlema ja kuu ajaga sain paberid korda,? lisas ta.

“Kui on idee olemas ja kui osa raha makstakse kinni, siis tuleb kindlasti teha oma mõtted teoks,? kutsus Nermann üles inimesi kasutama võimalusi, mida pakuvad Eurofondid.

Kasulikum on pidada aastaringselt köetavaid kilemaju

Tulevase kilemaja omanik räägib, et aastaringselt köetavaid kilemaju on kahtlemata kasulikum pidada, kui hooaja omi. Praegu annavad hulgiostjad Kasepää vallas kurgi kilo eest ainult 3-4 krooni. Sellepärast jääb suve lõpus, kui kurk kõige odavam, tulevane suure kilemaja kuuks ajaks hoopis seisma. “Turustamine toimub siis, kui kurk on kallim,? seletas Nermann.

Tulevase kilemaja toodangut ? pikka kurki ?hakkab Nermann müüma Eestis. “Juba on sõlmitud lepingud hulgiladudega,? lisas ta.

TIINA JURJEVA

blog comments powered by Disqus