Kasepääl valmib laululava

Kasepääle, Peipsi järve äärde ehitatakse uut laululava, mis võimaldab  seal edaspidi korraldada nii kohaliku tähtsusega kui suurejoonelisi ja rahvusvahelisi kultuurisündmusi.

Suveks valmival tantsupõrandal saab jalga keerutada juba tänavusel Kalevipoja Kala- ja veefestivalil.

Kasepää vallavanema Jüri Vooderi sõnul ehitatakse Peipsi rannikule 23 meetri pikkust laululava, mille maksumus on kolm miljonit krooni, kusjuures enamik rahast saadakse Euroopa Liidu toetusprogrammidest.

“Esimese etapi ehitustöid, milles suurema osa moodustavad betoonitööd, teostab riigihankel parima pakkumise teinud AS Cobra Grupp. Plaani kohaselt valmib juba suveks tantsupõrand, kus nii isetegevuskollektiivid kui ka külastajad tänavuse Kalevipoja Kala- ja veefestivali ajal tantsida saavad. Järgmisel aastal  valmib teises etapis laululava, mille kaare alla mahub esinema üle paarisaja laulja,” märkis vallavolikogu esimees Aivar Anijago.

“Idee Kasepääle uus laululava ehitada sai välja pakutud paar aastat tagasi seoses  Peipsi äärsete maakondade ja Lääne-Virumaa laulu-ja tantsupeoga “Peipsi Pidu”. Hea, et mõte nüüd teoks saamas on,” ütles “Peipsi Peo” aegne Jõgeva maavanem ja tänane Riigikogu liige Aivar Kokk.

“Kasepää väärib nüüdisaegset ja esinduslikku laululava.  Rõõmustab, et vallavolikogu ja vallavalitsus annavad ka ise tõsise panuse ehitise valmimiseks,” lisas  Jõgevamaa  rahvakultuurispetsialist Pille Tutt.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus