Kasepääl tuleb esimene külapäev

Laupäeval toimub Kasepää laululaval esimene külapäev. MTÜ Kasepää Külaseltsi juhatuse liikme Liina Siiraku sõnul oli Kasepää külaelu eestvedajatel idee külapäeva korraldamisest ammu mõtteis.


Kasepää külaseltski asutati alles ülemöödunud aastal, kuid aasta eest veel idee teostamiseni ei jõutud. Liina Siiraku sõnul võtsid nad külapäeva korraldamiseks šnitti mujal toimunud külapäevadest ja jälgisid programmi kokku panemisel seda, et kõigile vanusrühmadele ja huvigruppidele tegevust jätkuks.

Külapäeva raames saab teoks konkurss „Kasepää hõrgutis“, kuhu oodatakse nii soolaseid kui magusaid küpsetisi. Pakutakse ka kalasuppi, mille keedab kohalikust toorainest valmis Mustvee lasteaia kokk. Selle eest, et lastele tegevusi jätkuks, kannab hoolt Raja noortekeskus. Möödunud nädalavahetusel sai Kasepääl teoks vene kogukonna pidu, samas eestlaste kogukonnal on pidude osas väike paus olnud. See annab lootust, et eesti kogukonna liikmed osalevad aktiivselt külapäeval. Informatsioon Kasepääl ees ootava külapäeva kohta on olemas Facebookis ja korraldajad usuvad, et sealtkaudu jõuab see teave ka nende endiste Kasepää elanikeni, kes praegu mujal Eestis või veelgi kaugemal elavad.

Info jõuab sealt edasi ka Kasepääl suvitamas käinud inimeste kaudu. Liina Siiraku sõnul soovivad korraldajad, et Kasepää külapäevast kasvaks välja traditsioon ning selline külapäev võiks teoks saada iga paari aasta järel.    

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus