Kasepääl taas Kalevipoja kala- ja veefestival

Laupäeval Kasepääl toimuval traditsioonilisel Kalevipoja kala- ja veefestivalil  saab tutvuda mitmekülgse kaubavalikuga, millest märkimisväärse osa moodustab kala.  Esinevad kultuuritegijad mitmelt poolt Mustvee vallast ja üle riigi tuntud popstaarid.


Elevust ja põnevust pakuvad mitmed võistlused ning selgub parima kalasupi keetja.

Nii, nagu varasematelgi festivalidel, on korraldustoimkonnas ülesanded ära jagatud. Tänavu kaasati meeskonda ka Tarvo Leon, kes on varem korraldanud talvist kalapüügivõistlust Kasepää Kala ja teisigi sündmusi.

„Tegelen festivali reklaamimisega ning organiseerin võistlusi. Arvan, et huvi festivali vastu on suurendanud populaarsete artistide etteasted ja põnevad võistlused, mis saab ka palju nalja. Toimub kalasupikonkurss,  kuhu on oodatud kahe- või kolmeliikmelised võistkonnad. Üheks tingimuseks võistlusel on, et supis ei tohi kasutada forelli ja lõhet ja see peaks olema keedetud ennekõike Peipsi kalast. Keetma peab supi, mitte uhhaa. Žüriisse kuuluvad MTÜ Peipsimaa Turism juhataja Kadi Poom, Jõgevamaa Koostöökoja toiduspetsialist Ülle Jukk, riigikogu maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk, müügiketi Vobla omanik ja portaali kalale.ee eestvedaja Martin Meier ja sündmuse maskott Kalevipoeg.  Auhinnaks on suur telk, milles on võimalik kaupu müüa ja reklaamida,” rääkis Leon.

Kalevipoeg festivalil au sees

Korraldatakse ka täpsusvisete võistlus spinninuga ja konkurss, kus selgitatakse välja Kalevipoeg. Selleks võetakse mõõtu laudade kandmises vees. „Laudadega peab läbima poiga märgistatud vahemaa. Kes kiirem, see ongi võitja,” lausus korraldaja.

Maskott Kalevipoeg on ka võistlejaid ja pealtvaatajaid ergutamas. Festivali juhib aga kultuuri-ja seltskonnategelane Arlet Palmiste.

„Tänavu toimub festival esmakordselt uues Mustvee vallas. Kultuuriprogrammi sisustavad isetegevuskollektiivid valla erinevatest paikadest.  Sündmuse avab Avinurme puhkpilliorkester. Esinevad ka Avinurme segakoor, Avitaguse tantsurühm, eksootiliste tantsude tantsurühm Avinurmest, Mustveest ansambel Rodnik, Kasepäält ansambel Vingerjas, vene rahvalauluansambel, JJ-Street Tantsukooli kohalik trupp, Lohusuu tantsuansambel,” loetles Kasepää rahvamaja juhataja Terje Lill.

Lenna annab kontserdi

„Otsustasime ka festivali päevasesse ossa mõne staarartisti esinema kutsuda. Näiteks tuleb laulma Lenna Kuurmaa koos oma bändiga. Kontserdi pilet maksab vaid kolm eurot.  Arvan, et Lenna laulud ja muusika peaks väga hästi meie festivalile sobima,” rääkis Tarvo Leon.

Õhtuse kontserdi sisustavad ansambel Hellad Velled ja artist Eesti Gun.

Terje Lille sõnul korraldatakse festivalil ka sibulapatsi punumise, vaibakudumise ja kalatoitude valmistamise õpitoad. Oma tegemisi tutvustab kohalik vene kultuuriselts.

„Staadionil on traditsiooniline lasteala, kus on tänavu rohkem atraktsioone. On karussellid, batuudid, bassein ja muudki põnevat ning tegevust jagub ka täiskasvanutele,” rääkis Lill, kes tegeleb ka kauplejate registreerimisega festivalile. „Kauplema tulijaid on päris palju. Nende arv võib ulatuda saja kolmekümne või saja viiekümneni. Osta saab ka kalatooteid, aga  riknemiseohu  tõttu värsket kala ilmselt mitte” rääkis kohalik kultuurijuht. 

Festivalil parkimise ja turvalisuse eest vastutav Rene Rumm kinnitas, et parklad on festivaliks ette valmistatud  ja parkimist aitavad korralda kümned inimesed. Rummil oli ka palve: „Paluks festivalikülastajatel oma lemmikloomad koju jätta, pean silmas ennekõike koeri.  Kui need omavahel riidu lähevad, võivad nii loomad kui inimesed viga saada.”

Tänavuse Kalevipoja kala- ja veefestivali kordaminekusse panustavad  Eesti Kultuurkapital, Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu (LEADER) ja Mustvee vald.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus