Kasepääl süüdati pühapäeval esimene advendiküünal

Esimene advendiküünal süüdati pühapäeval ka Kasepää vallamaja ees. Peab ütlema, et päris tuuletu ei olnud ja seetõttu tuli korduvalt katsetada, kuni küünal kindlalt leekima jäi. Neljast küünlaläitjast üks, EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer kinnitas, et nüüd on ta praktika käigus siin süütamisemetoodika kätte saanud ja saab järgmises paigas – Mustvees – seda osavamalt rakendada:  küünlale kujunes tikkudest lõke.

Rahvamaja juures koos käivad ansamblid Vingerjad ja Eluõied esitasid talve- ja advenditeemalisi laule, vallavanem Jüri Vooder soovis kõigile head sukeldumist aasta pimedamasse ja sellegipoolest lootusrikkamasse aega.

Eenok Haamer leidis, et jõulud ei ole sugugi kingituste pärast head, õigemini tuleks kingitusena võtta, et oleksime armastuväärsed – kingiksime üksteisele armastust. Et kõik tülid saaksid lahendatud! Armastuse mõistel peatus ta ka: et see on laiem, kui nooruses arvatakse. Eenok Haamer rääkis ka rahvakogunemistest Tartus, mis teda häirisid. Emajõe ühel kaldal protesteeriti pagulaste vastu ja teisel kaldal teise seltskonna plakatitel nõuti sallimist ja üksteisemõistmist. See pole ju hea, kui meie rahvas pole ühtne. Ei saa ju järgida jumalapoja aadet üksteist armastada, kui omavahel on lahkhelid. Ja mis jõulurahugi nii on?

Aga mis tänapäeva jõulud need on, kui mandariinegi pole? Olid küll – vaagnatel laual, komme-küpsiseid, ja põhiline – hea kuum glögi kõigi küla inimeste jaoks, kes kohale olid tulnud! Ja suurel kasvaval kuusel süüdati tuled punastes  jõulukuulides. Igati ökoloogiline lahendus, kui otse vallamaja vastas kasvab hea välimusega kuusk, mis on varemgi olnud jõulustaar ja ootab edaspidigi, et ta jõulude ajal ehtesse seatakse.

EHA NÕMM

blog comments powered by Disqus