Kasepääl peetakse stiilipidu

 

Täna peetakse Kasepää rahvamajas omapärane stiilipidu, kus teemaks on ajalukku jäänud kolhoosiaeg.

Kasepää valla kultuuritöötaja Terje Paalitsa sõnul on stiilipeod praegu Eestis väga populaarsed ja seetõttu otsustas ka tema valla kultuurijuhina Kasepääl “Kolhoosi lõikuspeo” korraldada.

Paalitsa sõnul tekitas stiilipeoks valmistumine Kasepää inimeste seas päris palju elevust. Terve küla rahvas on juba tükk aega selle nimel tegutsenud, et pidu korda läheks. Valla kultuurijuht tunnistas, et talle endalegi üllatusena meeldis stiilipeo mõte inimestele väga. Õpiti eeskava, otsiti kokku ja õmmeldi kuuekümnendatele aastatele iseloomulikke riideid. Ka kirjandusest otsiti infot selle kohta, kuidas tollel ajal lõikuspidusid täpsemalt korraldati. Iga kostüüm saab peol  üllatuse.

Stiilipeo kavas on ka “kolhoosi esimehe” ja teiste “seltsimeeste” sõnavõtud. Terje Paalitsa kinnitusel on sõnavõtjad juba eelnevalt kokku lepitud. Kavas on ka eesrindlikuma brigaadi väljaselgitamine ja premeerimine tänukirjade ja tuusikutega. Jagatakse ka tänukirju sotsialistliku võistluse võitjatele. Tantsuks mängib ansambel “Talent”.

Kasepää kultuurijuhi sõnul on eakama ja noorema rahva peod seni alati eraldi toimunud, tänasel peol saavad kokku eakad,  tööealised ja päris noored. Kuigi vallarahvas on kakskeelne, on stiilipeol osalejad peamiselt eestlased. Venekeelsel elanikkonnal on omaette kultuurimaja, kus nad oma üritusi korraldavad. Kultuurijuht avaldas lootust, et aja jooksul kahe rahvuse esindajate omavaheline suhtlemine tiheneb.

Peole tuleb kaasa võtta oma söök ja jook, see on sealkandis  traditsiooniks kujunenud.

Stiilipeole on juba ette registreerunud umbes 50 inimest. Samas on kuulda olnud, et ka Mustveest tahetakse siia peole tulla. Kasepää rahvamaja saal ongi sobilik ürituste korraldamiseks 50-60 inimesele.

Peolistel tuleb osta ka mõneeurone pilet. Terje Paalitsa sõnul on ansamblid kallid ja niisama ju keegi esinema ega tantsuks mängima ei tule. Muid suuremaid pidusid Kasepääl sellel aastal enne jõule tulemas ei ole, aga oktoobri lõpus tuleb külla  Peterburi tsirkus.

Terje Paalitsale teeb rõõmu, et vallarahvas leiab järjest sagedamini tee kohalikku rahvamajja ning kultuuriüritustest võetakse aktiivselt osa.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus