Kasepääl ehitatakse trasse

Mustvee vallas Kasepääl on hetkel käsil vee- ja kanalisatsioonitorustiku paigaldus. Tööd on teoksil kitsal Peipsi rannaäärsel Murru-Mustvee teel, mis läbib ka Tiheda küla.


Mustvee vallavalitsuse majandusspetsialisti Kalev Karu sõnul algas trasside ehitus möödunud aasta novembrikuu lõpus.

„Talv on olnud ilmaolude poolest soodne ning töö käib täie hooga. Töid teostab AS Wesico. Praegu käsiloleva esimese etapi tööd peaksid tehtud saama tänavu mais-juunis. Kõigil selle tee ääres olevate kinnistute omanikel on võimalus vee- ja kanalisatsioonitorustikuga liituda, iseasi mil määral seda võimalust kasutatakse. Selles piirkonnas asub hulgaliselt suvilaid ja paljud suvilaomanikud ei ole liitumisest huvitatud,” sõnas Karu.

Lõplik liitujate hulk selgub alles peale tööde lõpetamist. Esimese etapi trasside pikkus on 1,6 kilomeetrit ja selle maksumuseks on 1,468 miljonit eurot. „Teises ning kolmandas etapis jääb veel trasse välja ehitada 3,6 kilomeetri ulatuses. Kui hanked õnnestuvad, alustatakse tänavu ka teise etapi töödega. Selle etapi tööde teostamise käigus jõutakse välja Tiheda vallamajani. Teise etapi teostamisel tekib palju kõrvalharusid Vana-Tartu maantee suunas,” selgitas Karu.

Mustvee valla Avinurme piirkonnas saavad vee- ja kanalisatsioonitrassid lõplikult välja ehitatud eeloleval kevadel, Voorel on enamik piirkonnast trassidega kaetud ning Kääpal vajab osa trassidest veel uuendamist ning selleks on juba hange välja kuulutatud. Kõige rohkem vee- ja kanalisatsioonitorustikuga katmata piirkondasid on veel Mustvee linnas. Lohusuus vee- ja kanalisatsioonitorustik puudub ning hetkel pole sinna ka trasse planeeritud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus