Kasepääl avati näitus pudelitest   

Kolmapäeval avati Kasepää rahvamajas näitus kohaliku elaniku Ingrid Hintsi kollektsioonist pärinevatest ajaloohõngulistest ja huvitava väljanägemisega pudelitest.


Ingrid Hints alustas pudelite kogumist kümmekond aastat tagasi. „Huvi sai alguse ühest vanaaegsest pudelist, mille endale sain. See on ju kunst, pudelites hindangi ennekõike kunstilist väärtust. Jook pudelites pole minu jaoks oluline ja alkoholi ei tarbi ma üldse,“ rääkis kollektsionäär.

Ingrid Hintsi arvates võib tema kogus olla ligi viissada pudelit.

„Kõige vanem neist on tsaariaegne õllepudel, mis peaks olema valmistatud aastal 1900“. Ta näitab ka inimeste kujukesi, mis on tegelikult pudelid. Üks rahvarõivais hispaanlanna on tegelikult mõeldud konkjaki jaoks.

„Olen ise mõnestki paigast pudeleid kaasa toonud. Kui silmad lahti hoida, siis ikka midagi leiab. Neid on kinkinud ka sõbrad ja tuttavad ja lapsed. Mul on seitse last ja neliteist lapselast,“ räägib Ingrid.

Tegev daam harrastab ka maalimist, nimetades end ise naivistiks, ja mängib akordioni. „Niisama ei saa ju tuppa istuma jääda,“ lisab ta. Nõusoleku eest pudelid näitusele tuua tänas Ingrid Hintsi Kasepää rahvamaja juhataja Natalia Mägi.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus