Kasepää valda ehitati supluskohad

Kasepää vallamaja taha jäävalt kaldalt on aastaid Peipsi järves ujumas käidud. Nüüd on sellesse paika ehitatud kaasaegne suplus- ja puhkekoht, kus on olemas lõkkeplatsplats, pingid ja lauad, riietusruum ja tualett. Ruumi jätkub ka telkimiseks. ?Siin saavad puhata nii kohalikud elanikud kui ka kaugemalt tulijad. Nii mõnigi kord juhtub, et kui hommikul vallamajja tööle tulen, on esimesed puhkajad juba kohal. Eriti sageli käiakse ujumas ja lõõgastumas nädalavahetustel, kui platsil on korraga isegi viisteist autot. Kuigi õiget suveilma on tänavu harva olnud, on mitmed ka ujuda julgenud,? rääkis Kasepää vallavanem Jüri Vooder.

?Teise supluskoha ehitasime Omedu jõe suudmesse, kuhu puhkajaid meelitab ennekõike privaatusus,? lisas omavalitsusjuht.

Kummagi supluskoha ehitamiseks kulus 22 255 krooni. 35 000 krooni vajalikust rahast saadi Põllumajanduspiirkondade toetamise programmist, 9000 krooni ulatuses rahastas töid vallavalitsus.

Supluspaigad ehitas välja osaühing Siimel Siimustist. Siimel võitis konkursi, mis korraldati laudade, pinkide ja muu puhkekohale vajaliku ehitamiseks. Samalt ettevõttelt telliti ka kaldakindlustustööd. Firma Siimel eesotsas Kalle Vikatiga on Kasepää stabiilne koostööpartner ehitustöödel.

?Supluskohtade väljaehitamisele aitas aktiivselt kaasa ka vallavalitsuse ehitus- ja keskkonnaspetsialist Ilari Domaskin, kes on ka ise tubli ehitusmees ning korraldab sageli ehitusteemalisi mõttetalguid ja nõupidamisi,? ütles vallavanem Jüri Vooder.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus