Kasepää vald sai esimese kõnnitee

Kõigepealt sai valmis kergliiklustee Mustvee linna piirist Metsaküla kaupluseni. Selleks aga, et oleks turvalisem minna kauplusse, bussi peale ja lastel kooli, soovisid elanikud märksa pikemat kõnniteed. Sügavate kraavidega ümbritsetud maantee serval on võrdlemisi ohtlik liigelda. “Rahva soovide väljaselgitamiseks ja läbiarutamiseks toimus toitlustusettevõttes Kuldkalake koosolek, millel osalesid ka maavanem Aivar Kokk ja Tartu Teedevalitsuse juhataja asetäitja Jüri Tomson. Arutelust said alguse läbirääkimised ja kokkulepped, mis võimaldasid ehitada kõnnitee kuni Kullavere jõeni. Nii ulatub tee praktiliselt ühest valla piirist teiseni,” ütles Kasepää vallavanem Jüri Vooder.

Asfaltkattega 7,3 kilomeetri pikkuse ja 2,8 meetri laiuse kergliiklustee ehitas kahe nädalaga valmis AS Talter, kes seoses Jõhvi-Tartu maantee uuendamisega oli objektil käivitanud ka asfalditehase. Ehitustöödeks kulus üle 2 miljoni krooni, mida sajaprotsendiliselt rahastas Maanteeamet. Et vältida autode sõitu kõnniteele, paigaldati ka betoonäärised. “Algul oli päevakorras, et rahastamisel osaleb ka kohalik omavalitsus, siis aga selgus, et tee on võimalik valmis ehitada riigi rahadega. On hea meel, et saime vastu tulla Kasepää valla elanikele ja kõndimiseks turvalise tee ehitada. Suuresti sai see võimalikuks tänu erinevate osapoolte vahelisele heale koostööle. Vallavalitsus eesotsas Jüri Vooderiga lahendas kiiresti ja ratsionaalselt vajalikud maaküsimused. Häid sõnu ütleksin ka Talteri Tartu osakonna juhataja Lembit Paasi ja projektijuht Benno Paasi korrektse asjaasjamise kohta, mis võimaldas töö ettenähtud tähtajal lõpetada,” rääkis Tartu Teedevalitsuse asejuhataja Jüri Tomson, kes meenutas ka Talteri oskuslikku ja kvaliteetset tööd Kaarepere-Õuna teelõigu ehitamisel.

“Uus kõnnitee sobib hästi jalutamiseks, kepikõnniks, samuti jalgratta või rulluiskudega sõitmiseks. Laupäeviti ja pühapäeviti näebki siin sageli rulluiskudega sõitvaid lapsi. Küllap hakkavad teed kasutama ka turistid, kes eriti suvekuudel Kasepää valda külastavad ja jalutuskäiku teha tahavad,” märkis omavalitsusjuht Vooder, kelle sõnul on Kasepää valda külastavate turistide arv iga aastaga suurenenud. Mäletatavasti on Kasepää vald pälvinud 2004. aastal ka tiitli Jõgevamaa Turismiedendaja.

“Kasepää vallas oli maantee ääres senini lausa eluohtlik liigelda. Kahjuks polnud kergliiklustee ehitamist kohe Jõhvi-Tartu maantee projekti planeeritud. Edukalt kulgenud läbirääkimised Maanteeameti juhi Riho Sõrmusega ja Tartu Teedevalitsuse juhtidega võimaldasid aga tee siiski valmis teha. Mõistagi oli suur kasu valla elanike algatusvõimest ja aktiivsusest,” kommenteeris maavanem Aivar Kokk.

Vallavanem Jüri Vooderi sõnul toimuvad 7. novembril läbirääkimised kergliiklustee hooldaja leidmise teemal. “Teedevalitsus on teinud ettepaneku, et vald võtaks tee oma bilanssi ja hakkaks korraldama lumelükkamist, servade niitmist ja teisigi töid.

Pidades silmas pikaajalisi arenguperspektiive, avaldas Jüri Vooder arvamust, et tulevikus tasuks ehitada kõnnitee, mis ulatuks Kasepää vallast Tartu linnani. “Selline tee võimaldaks jalgrattaga Tartust Peipsi äärde sõita. Viiekümne kilomeetri pikkune jalgrattamatk oleks igati meeldiv kehaline pingutus.”

Maavanem Aivar Kokk märkis, et järgmine kõnnitee ehitatakse Jõgevamaal Luuale.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus