Kasepää rahvas tähistas vallapäeva

Ugala teatri näitlejad Aarne ja Silvia Soro andsid etenduse ?valla-võllanaljad?, neist esimene oli ka päevajuhiks. Õhtu lõpetas ilutulestik.

Laste hulgas oli populaarne Tiheda lasteaed-algkooli ruumes avatud Koroka käsitöönurk, Waldorf koolis õppiva lapse ema ja käsitööhuviline Kasepääl suvitaja Anu Kokk õpetas seal erinevaid asju tegema. Lapsed said kätt proovida kinkekottide, laternate, siidipaberist tähekeste, mehhiko ristide ja kilekleepsude valmistamises. Huvilisi oli päris palju, lisaks erinevas vanuses lastele leidsid käsitöönurgas tegevust ka emad ja vanaemad.

Usinamad käsitöölised tulid koolimajja juba hommikul ega raatsinud sealt lahkuda veel ka siis, kui seda kinni hakati panema. Piduliste sõnul oli päeva esimeses pooles üheks südamlikumaks ja põnevamaks etteasteks Tiheda lasteaed-algkooli laste esinemine.

Hommikust peale käsitöönurgas tegevust leidnud kümneaastane Merilin Reede ütles, et ta sai päeva jooksul palju huvitavaid asju teha, neiule meeldib kõikvõimalik käsitöö. Meisterdamisele pühendab Merilin päevas vähemalt ühe tunni. Ta armastab ka kududa, heegeldada ja tikkida.

Kasepää valla päev toimus tänavu neljandat korda. Vallavanem Jüri Vooderi sõnul on vallapäevad on väga olulised, kuna siis saab kogukond kokku, näeb sugulasi, tuttavaid ja sõpru.

Vallavanema hinnangul tulevad vallapäeval kodukohta needki, kes muidu eemal elavad. Jüri Vooder märkis, et kuigi vallapäevast osavõtt jäi seekord võrdlemisi tagasihoidlikuks, võib üritusega üldiselt rahule jääda ja tõenäoliselt toimub vallapäev ka järgmisel aastal. Tänavuse vallapäeva ajaks sai valmis ka valda tutvustav infovoldik.

Pidupäeval söödi ära 80 liitrit uhhaad, järgi maitsvat suppi ei jäänud, pigem tuli puudu. Päevale andsid ilmet juurde laat, samuti täiskasvanutele korraldatud võistlusmängud.

Täiskasvanud said võistelda köievedamises, samuti murusuusatamises ja raskuste hoidmises. Köieveos proovisid omavahel jõudu Metsaküla võistkonnad, sest teised külad ega ka külalised oma võistkonda välja panna ei suutnud. Murusuusatmises võistles samuti kaks võistkonda, ühte neist kuulusid vallavalitsuse töötajad. Küll aga jagus rohkem huvilisi raskuste hoidmise ja jalgpallivõistlustele. Jalgpallis osales kokku seitse võistkonda, Kasepää võistkond sai neljanda koha, parimad olid külalised Tartust.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus