Kasepää rahvamajas esitendub näitemäng

Laupäeva õhtul esietendub Kasepää rahvamajas kohaliku harrastusteatri näitemäng “Sõber”, mille on kirjutanud ja lavastanud istegevusliku teatri edendaja Erlend Kollom.

Ettepaneku võtta näidend Kasepää harrastusteatri repertuaari tegi Kollom. “Lugu räägib kolme põlvkonna elust. Teemadeks on armastus, pettumus, leppimine, sõprus. Erlendi põhirõhk on sellel, et kui me näitemängu teeme, siis sellepärast, et me ise tahame seda teha, ja alati peab olema asja tegemisel rõõm. Erlend on karm, aga õiglane lavastaja, kes ei sunni peale, et kõik peab olema sajaporotsendiliselt nagu tekstis, alati on võimalus teha tekst enda jaoks suupärasemaks ja kuna oleme siiski harrastusteater, siis teeme asja rõõmuga.

Etenduses teeb kaasa kaksteist näitlejat. Osade jaotuses lähtuti sellest, kuidas näitleja suudab rolli välja mängida. Proovid algasid sügisel ja toimusid kord nädalas. Detsembris tegime kolmenädalase pausi,” rääkis üks näitlejatest Renee Rumm.

Ta lisas, et varem on Kasepää harrastustrupil valminud kaks etendust ja üks lühem suveetendus. Näitlemishuvilisi tuli tema sõnul sel korral juurde ja näitemäng on kirjutatud spetsiaalselt Kasepää näiteseltskonnale.

Pärast esietendust Kasepääl mängitakse uut näidendit Mustvee kultuurikeskuses ja seejärel mais peetaval Tartu- ja Jõgevamaa harrastusteatrite festivalil, samuti augustis toimuval külateatrite festivalil. Tartusse ja Jõgevamaale on plaanitud veel teisigi etendusi.

“Kasepää teatritrupp on koos käinud alates 2009. aastast. Aktiivsem tegevus algas aastal 2011, kui meile tuli lavastajaks Erlend Kollom,” lausus Renee Rumm.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus