Kasepää raamatukoguhoidja meisterdab Sipsikuid

Käsitööd harrastava Kasepää raamatukoguhoidja Merilin Turja hobiks on viimasel ajal saanud Eno Raua lasteraamatust tuntud Sipsiku meisterdamine.


Käsitööst hakkas ta huvituma lapsepõlves. Eeskujuks oli vanaema, kes kudus usinasti kangastelgedel. „Kui näputöö vallas mõni huvitav idee tekib, püüan seda ikka ellu viia. Olen teinud patju, kaltsuvaipu, kudunud sokke, linikuid ja nukke. Esimese Sipsiku tegin, kui mu tütar oli kolmeaastane. Sipsikuid ja kasse kujutavaid nukke (inspiratsiooniallikaks Mustvee raamatukogu kass Hurmur) meisterdasin möödunud aasta jõululaadaks.“
Suurema tõuke sipsikute tegemiseks andis talle filmi „Sipsik“ esilinastus tänavu veebruaris. „Mustvee raamatukogukku aastaid tagasi toodud Sipsik hakkas oma kaubanduslikku välimust kaotama. Raamatukogutöötajad Anu Ots ja Kristi Pukk pöördusid minu poole ettepanekuga teha uued nukud. Jäin nõusse ja meisterdasin mitu eri suuruses Sipsikut. Seoses Sipsiku filmiga tekkis mõte valmistada iga Mustvee valla lasteaiarühmale üks Sipsik-nukk. Viis on juba valmis.“
Merilin märkis, et on küll põhjalikult vaadanud Edgar Valteri joonistatud Sipsiku pilte Eno Raua raamatust, kuid tema tehtud Sipsikud on kindlasti isikupärase väljanägemisega ja omamoodi silmavaatega.
„Sipsiku mustad juuksed teen villasest lõngast. Nukule rõivaste õmblemiseks ostan kangast. Iga Sipsik on kahtlemata ainulaadne,” lausus ta.
„Sipsiku raamat on koolis olnud kohustuslik kirjandus. Kindlasti suurendab huvi selle raamatu lugemise vastu teemakohane film,“ arvas Merilin Turja, kes on töötanud ka ettevõttes Mustvee Marat õmblejana. Veel oli ta ametis Raja postkontoris, mis on nüüdseks suletud. Kui senine Kasepää raamatukoguhoidja läks pensionile, jätkas ta tema tööd.
Endises vallamajas ja nüüdses teenuskeskusehoone asuvas Kasepää raamatukogus juhendab Merilin Turja ka kangakudumiseringi.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus