“Kasepää Kalal” jäid mitmed auhinnad Jõgevamaale

Möödunud laupäeval Peipsi järvel toimunud kalapüügivõistlusele Kasepää kala 2012 kogunes vaatamata tuulisele ilmale rohkesti osalejaid ja pealtvaatajaid. Üldrahvalikule võistlusele registreerunus 112 harrastuskalurit, kelledest parimateks osutusid mitmed jõgevamaalased. Sündmuse raames said eraldi teoks ka Eesti meistrivõistlused kalastussportlastele, mida organiseeris Eesti Õngitsejate Liit.

Esikoha pälvis üldarvestuses Rakvere mees Andres Suvi, kes püüdis kinni ligi 800-grammise ahvena. “Kala püüan üsna tihti. Kalapüügivõistlustel Peipsil osalesin aga esmakordselt ja kohe tuli üllatusena ka võit. Auhinnaks oli elektroonikakaupluse 300-eurone kinkekaart,” rääkis õnnelik võitja.

“Andres otsustas endale sikuti osta, et korra ka 100-grammisest suurem ahven kätte saada. Ta püüdis aga hoopis nii suure kala. Usun, et võidust hoogu saades  hakkab ta nüüd sageli kalapüügivõistlustel kaasa lööma,” ütles mitmete kalapüügivõistluste  korraldaja Allan Jaakus Rakvere Spordiklubist. 

Meeste arvestuses oli võidukaim Ivan Aršinov Kasepää valla  Tiheda külast. “No kala võttis, aga vaat võinuks veelgi paremini võtta. Tuul oli liiga tugev,” kommenteeris Aršinov.

Parimaks naisvõistlejaks osutus taluperenaine Viivi Liias Pajusi vallast Tapikult.

“Igapäevarutiinile on vaheldust vaja, selleks ma kalal käingi. Võidu tõi mulle 330-grammine ahven, millest kodus ära puhastan ja fileeks töötlen,” ütles Viivi Liias, kes sai auhinnaks telgi.

“Kasepää kala 2012” läks usutavasti igati korda. Jätkus nii osalejaid kui uudistajaid ja puudus polnud ka sponsoritest ja toetajast.  Arvan, et sündmus kogub populaarsust ja on tuleval aastal veelgi rahvarikkam,” ütles Kasepää vallavanem Jüri Vooder.  Kohalikule omavalitsusele oli traditsioonilise kalandusettevõtmise korraldamisel esmakordselt koostööpartneriks Peipsi Harrastuskalastajate Klubi.

“Vahel on kombeks kiidelda ja käega näidata, kui suure kala keegi ikka püüdis, Kasepääl toimus aga tõeline kalapüügivõistlus koos nõuetekohase mõõtmise ja kaalumisega. Kahtlemata on kalapüük ka üks tervislikumaid vaba aja veetmise võimalusi,” ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, kes maavalitsuse nimel ka auhindu jagas.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus