Kasepää ansambel andis sünnipäevakontserdi

Laupäeval tähistati Kasepää vallas Raja kultuurimaja naisansambli Rainka viiendat sünnipäeva. Esinesid vene kultuurikollektiivid mitmelt poolt Peipsi äärest.

Sünnipäevakontserdil laulsid vene rahvalaule ja tänapäevasemaid  meloodiaid ansambli Rainka liikmed Vera Puškina, Irina Võssakova, Ljudmilla Tarelkina. Aleksandra Tšukrina, Maria Bõstrova, Liidia Vassiljeva, Valentina Bõstrova ning solist Kondrati Ventšikov. Juhendaja Valentina Rohioja saatis lauljaid süntesaatoril.

“Meie ansamblis on samad inimesed, kes viis aastat tagasi alustasid. Laulud meie repertuaaris on saadud kohalikelt inimestelt või valitud välja laulikutest. Mõnikord valime ka  laulu, mida kuuleme raadiost või televiisorist ja mis meile meeldib,” rääkis Raja kultuurimaja juhataja Aleksandra Tšurkina. Tema sõnul plaanib ansambel hakata õppima ka vanausuliste laule.

“Peipsi äärsele piirkonnale loob ainulaadsuse vene kultuur. Selle kultuuri kandjaks on ka ansambel Rainka, kelle laulud tulevad südamest  ja mõjuvad hingekosutavalt,” toonitas oma tervituskõnes Jõgeva maavanem Aivar Kokk, kes märkis, et  Rainka on köitvalt esinenud ka Jõgevamaa tippsündmustel. Koduvalla ansamblit õnnitlesid sünnipäeval ka Kasepää vallavanem Jüri Vooder ja ajalehe Peipsirannik toimetaja Fjodor Maspanov. 

Ansambli Rainka sünnipäevakontserdil tantsis Raja kultuurimaja tütarlasteansambel Rai. Muusikalist külakosti tõid vene laulu- ja tantsuansamblid  Mustveest ja Lohusuust.

JAAN LUKA

blog comments powered by Disqus