Kasahstani ja Ukraina noored esinesid Mustvees

Ligi kolmsada lauljat, tantsijat ja pillimeest ning nende abilist sõitsid mööda Eestit ringi kuue bussiga. Enne teist galakontserti Jõhvis peatus üks bussidest ka Mustvees.

Mustvees esinesid Kasahstani ja Ukraina lauljad ja tantsijad. Omapoolne etteaste oli ka kohalikelt noortelt ? lauludega astusid üles Mustvee Gümnaasiumi noored, tantsisid Mustvee kultuurikeskuse tantsustuudio lapsed ja Mustvee Vene Gümnaasiumi noored.

Külalistest alustas esinemist Kasahstan. Esmalt astusid lavalaudadele tantsuneiud. Tütarlaps roosas demonstreeris oma flamenko-oskusi.

Kasahstani noormees ja neiu panid oma tantsunumbri tõstete ning osavate liigutustega publiku rõkkama.

?Kunstiarmastus on peamine, mis ühendab,? sõnas noorte juhendaja Kasahstanist.

Alesja Bjarkova, kes ise pärit Venemaalt, esines kasahhikeelse lauluga, mille pealkiri on eesti keelde tõlgituna ?Kuldne?. Neiu esinemise tegi veelgi sümpaatsemaks tema vahetu suhtlemine publikuga.

Ukraina noorte tantsurühm ?Alborado? oli pärit Hmelnitski linnast. Ühes tantsunumbris astusid koos üles kolm rühma, tantsijate vanus 6-15 aastat. Eriti jäi publikule silma pisike punast peapaela kandev poiss.

Ba?kiiri noormehe Ivan Dibiaga laul ja tants teenisid suure aplausi. Selgus, et Ivan on võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse ja ta saab Venemaa presidendi Vladimir Putini poolt välja antavat stipendiumi.

?Nooruse planeet? on nn kettfestival, mida igal aastal korraldab erinev riik. Eestipoolsed organisaatorid on Tartu Raatuse Gümnaasium, Jõhvi Gümnaasium ning MTÜ Taaratar.

Festivali eesmärgiks on tutvustada professionaalsel tasemel erinevate maade kultuuri, lähendada ja arendada loomingulisi suhteid erinevate maade noorte vahel, pakkuda noorte loominguliseks tegevuseks uusi vorme ja paremini hinnata oma oskusi ja eripära.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus