Kas tulete Jõgevale võidupüha paraadi vaatama?

Mati Kivi, Õnne Piimakarjatalu peremees

Mul on kutse olemas ja lähen Jõgevale kindlasti kohale. Varasemaid paraade olen jälginud televiisorist ning mereparaadi käisin isiklikult vaatamas. Minu meelest peaks võidupüha paraad olema igale eestlasele tähtis päev ja sündmus, sel päeval jäävad minul küll kõik muud toimetused tegemata. Jõgevale on paraadi korraldamine suur au ning korraldajad on oma tööga suurepäraselt hakkama saanud. Linn ise muutub ka tänu sellele sündmusele ilusamaks, teed saavad korda ning haljastust muudetakse kaunimaks.  Jõgevast on varem mõnikord negatiivsetes toonides räägitud, kuid tänu paraadi korraldamisele näeb rahvas seda väikelinna paremas valguses.  

Hendrik Lindepuu, kergejõustikutreener

Ei tule paraadile. Ei ole kunagi paraadide vastu huvi tundnud, neid külastanud ega televiisorist jälginud. Ka võidupüha ma eriliselt ei tähista. 

Marika Tuus, Riigikogu liige

Kuigi selle nädala peale on jaotatud väga palju sündmusi, tahan ma Jõgeva paraadil kindlasti kohal olla. Esmaspäeva hilisõhtul toimub Vabadussõja Võidusamba avamine, lisaks sellele on veel minu vanemate pulma-aastapäev ning loomulikult ka jaanipäev. Samas just lõppesid ka pingelised ööistungid Riigikogus, seega on olnud ja tuleb väga tihe graafik. Ka varasematel aastatel olen püüdnud võidupüha paraadidel ise kohal olla. Kahju on sellest, et riik ei soostunud Jõgeva paraadi korraldamist toetama, vaid pigem tegeleb ulatuslike kärpimistega. Varasematel aastatel on riik ikkagi paraadi korraldamisele õla alla pannud, kuid seekord pidi Jõgeva oma jõududega toime tulema ning tundub, et ettevalmistusi on tehtud hästi.  

Küsitles EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus