Kas tõesti vana?

Millal on inimene vana? See küsimus on jutuks olnud pea igas seltskonnas, kus koos vanemad kui 40 eluaastat. Kui märkad krimiuudisest, et Kihnus jäi memm jäi auto ala ja loed siis, et tegemist oli 47-aastase naisterahvaga, kerkib see küsimus kindlasti taas. Memm, kas tõesti!?


Üks sagedasemaid väiteid on, et inimene on täpselt nii vana kui ta ennast tun neb. Seegi õige – on ju inimeste seas 35-aastaseid, kes elavad ja käituvad nagu raugad ja samas on ka 80-aastates inimesi, kes rassivad iga päev tööd teha ja kelle silm särab rohkem kui mõnel pensionieelikul.

Tegelikult polegi oluline, mida näitab number passis. Tähtis on see, kui aktiivselt sa oma päevi mööda saadad. Kas saad vahel sõpradega kokku ja räägite niisama elust-olust-inimestest? Kas leiad endas soovi käija reisimas, teatris ja kontserdil või võtta koos lastelastega ette midagi endalegi pöörast kuid lõpmatult põnevat? See kõik annab elule sisu ja ei lase füüsisel ning vaimul longu jääda.

Kui ei usu, küsige nende eakate käest, kes eakate päevale pühendatud üritustel käisid. Nende silmad igatahes särasid. Pange endagi silmad särama, see pole tegelikult nii raske.

MERIKE KASK

blog comments powered by Disqus