Kas teie autol on juba talverehvid all?

Voldemar, Tooma hobusetalli tegevdirektor

Praegu pole veel alla pannud, pole piisavalt talvine veel minu jaoks. Mul on küll autol M+S tüüpi rehvid, kuid need päris talvel sõitmiseks ikkagi ei sobi. M+S tüüpi rehve on kahte eri sorti, ühed on mõeldud ka talvel sõitmiseks, teised mitte. Need, mis praegu minu autol all, on lõunamaades aastaringselt kasutatavad, kus õiget talve polegi. Rehvid vahetan naastrehvide vastu tunde järgi.

Uno, JSL Kalju esimees

Praegu pole veel vahetanud, mul on üsna head suverehvid all. Ilm on kehv küll, kuid praegu veel rehvide vahetamise peale ei mõtle. Talverehvid on mul varasemast olemas, kuid tuleb praeguste velgede peale panna, seega tuleb rehvid kindlasti töökojas vahetada. Talverehvidena kasutan naastrehve. Samas tuleb endale aru anda, et naastrehv libeda tee korral ikkagi elupäästja pole, sõitmisel tuleb arvestada teeolusid. Vanasti sõitsin Žiguliga, siis polnud mingeid talverehve olemaski ning ikkagi said sõidud probleemideta tehtud.

Vahur, Maavalitsuse arendusnõunik

Just praegu (eile-toim.) käisin rehve vahetamas. Mina olen lamellrehvide usku, sest need on Eesti teede jaoks sobivamad, naelrehv lõhub teid. Lõppkokkuvõttes suurt vahet pole, kas talvel on all naastrehv või lamell, sest et naastrehv õigustab end ainult kiilasjää puhul, mida tuleb siiski harva ette. Sõidan lamellrehviga pigem viis kilomeetrit tunnis aeglasemalt, kui lõhun naastudega meie teid.

Malle, raamatupidaja

Minu autol on juba paar päeva talverehvid all. Kui päris aus olla, siis ma ei tea, kas need on lamell- või naastrehvid. Auto korras hoidmisega ja rehvide õigeaegse vahetamisega tegeleb minu abikaasa, seega mina ei pea auto seisundi pärast muret tundma. Talverehvid on meil minu teada teiste velgede peal olemas, seega ei pea me rehvide vahetamiseks töökotta minema.

Küsis: EILI ARULA

blog comments powered by Disqus