Kas SK Jõgeva Tähe/Olivia saab Eesti meistrikulla?

Ka saalihokis, nagu kõikidel teistel spordialadel, on seoses koroonaviirusega katkestatud igasugune sportlik tegevus. Mis saab Eesti meistrivõistlustest ja teistest turniiridest, pole veel teada.


„Ütleme nii, et seis on hapu,“ sõnas SK Jõgeva Tähe/Olivia treener Marko Saksing. „Juhatusel on edasiseks tegevuseks laual paar varianti, kuid hetkel mingit otsust veel ei ole. Oodatakse paar nädalat, et vaadata, kuidas olukord Eestis kujuneb,“ ütles Saksing.
Pooleli jäänud hooaja kõige suurem kannataja on praeguses seisus kindlasti Jõgeva meeskond, kelle põhikoosseis jõudis enne eriolukorda võita põhiturniirid nii Eesti meistrivõistlustel kui ka Läti meistrivõistluste esiliigas.
„Oleme tänavusel hooajal tõesti hästi mänginud ja kahju, kui seda ei õnnestu nüüd medalitega vormistada. See oleks pettumuseks nii meeskonnale kui ka meie rohkearvulistele fännidele,“ lisas ta.
Eesti meistrivõistlustega on olukord veidi lihtsam, sest siin võib juhatus jagada medalid välja põhiturniiri järgi. Nii kuuluks Eesti meistritiitel Jõgeva meeskonnale.
„See oleks igati loogiline, sest play-off-mängudega ei alustatud,“ arvas Saksing. Sama on tema sõnul lugu U14 meistrivõistlustega, kus kõik mängud peetud. „U16 turniiril on pidamata üks ja U18 turniiril kaks mängu. Ega need ka enam üldisi tulemusi muuda. Teises liigas on küll üks voor mängimata, kuid Jõgeva meeskonnal on esikoht juba käes. Needki võiks lukku lüüa.“
Mida juhatus otsustab, ei tea. Igatahes märtsikuus ei juhtu midagi. Saksingu arvates aega veel on, kuid enne juunit peaks ikka kõik mängud mängitud saama.
Läti liigaga on keerulisem, sest seal algasid juba play-off-mängud nii meistri- kui ka esiliigas. Viimases ootab Tähe endale vastast paarist EMÜ SK – Talsi, kus pärast kahte mängu on võiduseis 1:1.
„Teada on, et Lätis on vaikus praeguse plaani järgi 14. aprillini. Mis edasi saab, näitab aeg. Kuidas viirusest jagu saadakse ja millised otsused langetatakse,“ sõnas Marko Saksing.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus