Kas pooldate ajakirjandusmuuseumi avamist Põltsamaal?

Niina Perova: Ma ei oska päris täpselt midagi vastata, sest ma ei ela seal. Minu jaoks see pole nii oluline. Mina ise muidu muuseumides eriti ei käi ja minu sõbrad ka väga neid ei külasta, sest tööd on palju ja muuseumis käimiseks peab raha maksma. Samas, kui sugulased külla tulevad, siis võib neid muuseumi viia küll. Kui siinkandis käib turiste palju, siis oleks küll muuseum vajalik.

Senni Tobreluts: Mina olen niivõrd vana, et minule seda muuseumi küll vaja ei ole, aga muidu võib ta olla küll. Muidu nooremaid ja võib-olla rikkamaid inimesi see küll huvitaks. Mina ei käi isegi siia kultuurimajjagi, ammugi veel siis Põltsamaale.

Vello Alliksaar: Ei oskagi ütelda, kas seda vaja on. Kui seal kusagil ruumi on, siis miks mitte. Ise läheksin ja vaataksin ikka korra ära. Ma arvan, et inimesi see üldiselt huvitaks, nii nooremaid kui ka vanemaid, kuid muuseum peaks olema ka niivõrd huvitav, et igas vanuses inimesed seal käima hakkaksid. Muuseum peab hõlmama kõike. Kui läheb jutt lahti, et see on mõeldud ainult vanemale generatsioonile, siis noored sinna enam ei lähekski.

Vaike Jukk: Mis mul saakski muuseumi asutamise vastu olla. Ise ma muidu Põltsamaale nii lihtsalt ei pääse, ainult juhul, kui keegi oleks nõus mind autoga viima. Endal on mul huvi muuseumide vastu küll. Omal ajal sai ikka läbi joostud need muuseumid, põhiliselt Venemaal. Mõni huvitas vähem, mõni rohkem, nii et ei teagi, kas praegu kedagi selline muuseum üldse huvitaks.

Pille Sumin: Tasub kindlasti muuseum teha, sest siin Jõgevamaal on neid ajalehti olnud nii enne kui ka praegugi. Ma arvan, et kui Põltsamaale satun, siis ehk külastaksin seda muuseumi küll. Muuseumide rajamine Jõgevamaale tasub ära, sest ise olen käinud ka näiteks Palamuse Kihelkonnakoolimuuseumis ning kui turistid siia satuvad, siis oleks vähemalt midagi näidata.

Eili Koitla

blog comments powered by Disqus