Kas päike ja põud teevad liiga?

Angela Timusk, hooldusõde Jõgevalt:

Põllumehele ja aiapidajale teevad, lastel on aga väga mõnus päikese all mängida ja mul endalgi päikest võtta. Nii et pole halba ilma heata. Mul on väike aiamaa, mida pean väga tihti kastma, et oma lilleistanduses ka õisi näeks. Õnneks on Pedja jõgi väga lähedal ja kastmisvett saan sealt alati.

Meeli Unt, põltsamaalane:

 Ongi juba teinud, tugev tuul samuti. Kurb on vaadata, kuidas kõik kõrbeb ja tolm lendab. Ja metsa- ja rabapõlengud! Mina ei saa aru, kuidas inimesed on metsas suitsetamise ja tuletegemisega nii hooletud. See on suur kahju loodusele ja riigile. Ootan kangesti suuremat vihma,  see päästab mind aiamaa kastmisest ja voolikute vedamisest.

Oskar Look, pensionär Jõgevalt:

Minule isiklikult mitte. Olen soojaarmastaja ja naudin päikest. Aiamaa küll kuivab ja sinna tuleb kastmisvett tassida, kuid see on füüsiline töö, mis tuleb tervisele kasuks. See mõni tiba vihma, mis vahepeal tuli, jättis maa kuivaks. Varsti on jaanipäev, siis tuleb kindlasti vihma.

Maris Rebaste, müügijuht Luualt:

Vara veel öelda, ega põuaaeg pole veel lõppenud. Väike vihmake, mis vahepeal tuli, lõi õhu vaid veidi värskemaks, põllumaa jäi aga endiselt tuhkkuivaks. Küllap tuleb ka suuremat vihmasadu. Ja see, kes kevadel midagi mulda pani, sügisel ka midagi saab. Kes ei külvanud, sel pole  loomulikult midagi võtta.

Villu Kõiv, Jõgeva haigla radioloog:

Päike teeb vähem, kuid põud on juba liiga teinud ja teeb edasigi. On ju ennustatud, et terve suvi tuleb kuiv. Ka öökülm tegi liiga: näpistas lilli ja kartulipealseid ning isegi sireli õied võttis ära. Elan Vana-Jõgeval, kus külaelanikke häirivad pidevalt hõljuvad tolmupilved. Küla tiheda liiklusega kruusatee tuleb muuta tolmuvabaks.

Küsitles  ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus