Kas olete sel suvel metsas seenel või marjul käinud?

Kalle Hiiemäe:
“Sel aastal veel ei ole käinud, sest praegu pole veel õige seeneaeg käes. Kunagi hiljem on plaanis minna puravikke korjama. Seened lähevad põhiliselt kastmeks, marineerimiseks ka. Oma seenelkäigukohti ma avaldada ei taha, kardan, et muidu korjatakse eest ära.”

Kadri Säälik:
“Ei ole sel aastal käinud, pole liikumisvõimalust. Vanasti oli auto ja siis sai küll metsas seenel käidud. Kui võimalus oleks, siis läheksin kindlasti korjama. Moosi ja hoidiseid teen koduaia viljadest. Poest moosi ostma küll ei hakka.”

Anu Uibo:
“Sel aastal olen mustikal käinud. Seenel olen ka käinud, kuid praegu pole, mida korjata. Varasematel aastatel on seeni rohkem olnud. Mustikaid säilitan peamiselt sügavkülmas. Moosi ei tee, sest seda ei sööda enam nii palju.”

Hilja Raumann:
“Seenel käisin, kuid ei leidnud eriti midagi. Selle eest on mustikaid, jõhvikaid ja pohli. Marjadest teen hoidiseid,  poest neid ostma ei hakka. Loodan, et kui vihma tuleb, saab ka seeni.”

Heiki Haljaste:
“Ei ole veel metsa jõudnud. Kui sõprade-tuttavate käest kuulen, kuidas metsas seentega on, ehk siis tean paremini, kas üldse minna või mitte. Põhilised seened, mida tahaksin, on riisikad. Marjadest väga huvitatud ei ole.”

Lea Heckelmann:
“Sel aastal polegi metsas käinud. Kui aega jääb, siis ikka lähen. Põhiliselt korjan neid seeni, mida ema omal ajal näitas ja tundma õpetas. Siiski korjame seeni ainult niipalju, et kohe söögiks ära tarvitada. Hoidiseid ja moosi teen oma aia marjadest.”

Küsitles EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus