Kas olete metsas marjul käinud? Palju talveks hoidiseid teete?

Imbi, lapsega kodus

Mina ei ole veel marjul käinud, mul pole selleks aega olnud. Tegelikult pole mul metsa minemiseks kaaslast ja üksinda ma minna ei taha. Hoidiseid valmistan kodustest marjadest, mul on olemas musta- ja punasesõstra põõsad. Just alles keetsin mustsõstramoosi. Aias on ka üks õunapuu ja ma kavatsen ka õuntest natuke moosi teha. Osa moose panen ka sügavkülma. Tegelikult tuleb nii moose kui muid hoidiseid ka natuke juurde osta.

Raili, õpetaja

Mina pole tänavu marjul käinud. Tegelikult mulle ei meeldi metsas marjul käia. Hoidiseid valmistan koduaias kasvavatest punastest ja mustadest sõstardest ning õuntest. Mulle meeldib tarvitada enda valmistatud moose ja mahlu, poest ma neid ostma ei pea. Õunu on tänavu palju ja eks neist peab mahla tegema.

Ülle, kodune

Mina olen juba mustikal käinud ja võin kinnitada, et neid on metsas päris palju. Mina moose ega mahlu ei tee, panen nii metsast kui aiast saadud marjad sügavkülma. Küll aga keedavad moose ja teevad mahlu mu vanemad, seepärast ma neid poest ostma ei pea. Meil on tänavu ka palju õunu ja ilmselt tuleb neist mahla teha.

Kuldar, tõstukijuht

Olen tänavu metsast nii maasikaid kui vaarikaid saanud ja ka mustikal olen juba käinud. Minu ema teeb nendest metsamarjadest moosi. Mahla teeme me punastest sõstardest ja samuti õuntest. Õunamahlast teen ka koduveini, sest ma olen suur veinisõber. Peamiselt veini tegemise eesmärgil olemegi õunapuud aeda istutanud.

Viive, müüja

Mina olen sellel aastal korjanud metsmaasikaid, murakaid ja mustikaid. Metsamarjad panin sügavkülma, mul on suur sügavkülma kapp ja metsast korjatu mahtus sinna ära. Aedmaasikatest valmistasin moosi. Mul on aias ka punaseid ja musti sõstraid, aga need jäävadki minust sinnapaika. Elan üksinda ja mulle pole neid vaja. Õunu on mul ka ja nendest keedan natuke moosi.

 Küsis: TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus