Kas olete lasknud ennast vahel haneks tõmmata?

Aado Mägisoo, Piiri talu peremees Pööra külast:

?Ega seda, et on lasknud ennast haneks tõmmata, taha keegi tunnistada, kõik tahavad ikka teisi ninapidi vedada. Lastelastel lasen end vahel ikka lollitada, pead sa siis alati ?okolaadi või kommi ostma, kui saad mänguga kaasa minnes pakkuda neile samuti rõõmu ja tuju tõsta. Naljad mulle meeldivad, kuid need ?Ärapanija? saated ei paku mulle enam pinget ? need naljad on liiga räiged. Seebikaid ma ei vaata, kuid vahel on päris mõnus teha naiste juures nägu, et oi-oi ja ai-ai, mul jäi paar seeriat vahele ja rääkigu, mis seal juhtus. Siis läheb naistel heietamine lahti ja jutuainet jätkub veel kauaks. Sina noogutad ja kiidad vaid takka ja mõtled omi mõtteid.?

Janek Suvi, sidemees Valgma külast:

?Lapsed on üritanud naljapäeval mind ikka haneks tõmmata, ja eks ma olen lasknud seda ka teha. Ei teagi, et mind oleks tõsiselt ninapidi veetud: interneti kaudu tuleb küll hunnik igasuguseid kirju, põhiliselt väljamaakeelseid, kus pakutakse tulusat tööd, aktsiaid või väga odavat ja head kaupa, kuid tundub, et paljudel juhtudel püütakse sellega lihtsameelseid haneks tõmmata. Enda jaoks vajaliku naljaannuse püüan ma kätte saada mõnest heast komöödiaetendusest. Parimad naljaelamused on mul meeles mitu aastat tagasi nähtud lavastusest ?Rahauputus?. Seal sai naerda pisarateni ja mingist hetkest alates sai naerda sedagi, kuidas kõrvalistujad naeravad. Nali ja naer ongi head pingemaandajad.?

Heli Ingver, abiturient Jõgevalt:

?Esimesel aprillil saab kindlasti rohkem nalja kui tavaliselt ja mõni oskab visata sellise vimka, et ei saa arugi, et oled ninapidi veetud. Sellist lollitamispäeva on kindlasti vaja, see pakub elevust ja teeb argielu lõbusamaks. Naer on terviseks ja mõnikord saab kooliski nõnda palju nalja, et tulevad lausa naerukrambid. Vahel viskab klassis mõni sellise killu, et kõik naeravad. Mõni õpetaja saab selliste naljade üle küll kurjaks, kuid paljud saavad sellest aru ja naeravad koos meiega. Tüngakõnet pole mulle tehtud ega tunne ka ise selliseks helistamiseks vajadust. Sõbrannale siiski helistati ja kutsuti poodi tööle ? ostukorvide paigaldajaks. Alguses võttis ta seda tõsiselt, kuid lõpuks sai aru, et see oli kellegi poolt tellitud ja kinnimakstud tüngakõne.?

Arvo Vanemb, firmajuht Vana-Jõgeva külast:

?Teisi pole ma haneks tõmbamisega kiusanud, kuid mind ennast on lollitatud nagu nad jaksavad. Päevad lähevad töötegemise tähe all, võitled ja mässad ja ei tulegi pähe, et vähemalt 1. aprillil võiks kedagi ninapidi vedada. Üks minu lollitamise lugu oli selline: läksin hommikul vaatama, kuidas töö edeneb, kuid naised hakkasid alles tööga alustama. Alles pärast sain aru, et nad, va sindrinahad, olid kõik kellad kaks tundi ette keeranud. Nalja peab ikka olema ja üldiselt olen ma rõõmus mees, polegi midagi kohutavalt suurt, mille üle nutta ja kurvastada. Haneks tõmbamist ikka juhtub: võtame või hulgimüügifirma, kus näidistesaalis tellid kauba, kuid hiljem selgub, et laos seda pole ja jäädki t ilma. Oma klientidele oled aga juba lubanud, et kaup tuleb. Jääb sant tunne, et ei saa oma lubadust täita.?

Maire Aigro, käsitööhuviline Põltsamaalt:

?Kui öeldakse, et mu nina või mantel on must, siis sellistele naljadele ma ei reageeri. Elutempo on kiire ja vahel unustad 1. aprilli ära, siis võid küll petta saada. Ajalehest ja raadiostki on vahel mõned libauudised tõepähe võetud ja mõne tõese jutu juures kaheldud, kas on see tõsi või nali. Anekdoote ja nalju kuulan meeleldi ? naer ja nali meid üleval hoiabki. Rahvas tahab ikka leiba ja tsirkust, ja eks see kalliks läinud valimistevärk seda oligi. Naljamehi ikka on ja mõni oskab nii hästi rääkida, et lausa lust on teda kuulata. Pühapäeva õhtul olen telekast Mart Juure ja Peeter Oja ?Ärapanijat? vahel ikka vaadanud, kuid tihtipeale lähevad seal naljad labaseks ja lüüakse vaid ühte väravasse.?

Urve Avi, pensionär Voorelt:

?Sellist asja pole vist minuga olnud. Vahel teeb telefon küll tilinat, kuid keegi ei räägi, aga eks neid valeühendusi juhtub ikka. Elan maal ja paljuke siin ikka käimist ja rahvaga kokkupuutumist on, et nalju ja jutte kuulata. Poes ikka kuuled ja Voorel on tore aktiviseerimiskeskus, kus olen mõnel koosviibimisel käinud. Ise ma naljajuttude rääkija ei ole, aga Postimehest otsin esimesena Jahilo naljanurga üles. Vooremaas võiksid naljad ka edasi olla, kuid laupäevased ristsõnad on ka hea meelelahutus. Võiksite rääkida mu isa Harryga ? vaat tema on kõva jutu-, nalja- ja pillimees. Mõni kohe oskab nii muhedalt ja huvitavalt rääkida, et terve seltskond jääb ammulisui kuulama.?

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus