Kas oleme suurüritusteks valmis?

Läinud nädalavahetusel hingas Eesti suuresti rallirütmis. Nüüd on argipäev saabumas ja uued üritused toimumas. Ralli korraldajad tõestasid, et kui väga tahta ja pingutada, siis saab turvalistes tingimustes ka maailmatasemel võistluse korraldatud.


Eesootaval nädalavahetusel tuleb mitu suurüritust ka meie maakonda. See aga tähendab juba tavaliseks saanud ootamatutes tingimustes suuresti taas pimeduses kompimist: kas ja kuidas üritused toimuda võiksid? Milleks tuleb olla valmis korraldajal, milleks pealtvaatajal?
Tänavused Eesti meistrivõistlused maadluses, mis toimuvad Jõgeval üle kümne aasta, tulevad teistmoodi. Kui muidu võib kohtunik võistlejat puudutada, siis tänavu on see välistatud. Valmis peab olema ka temperatuuri mõõtmiseks. Uutes oludes peabki kiiresti kohanema. Sarnased tingimused ootavad ees ka Kuremaal kabevõistlusel osalejaid. Tuleb sinnagi mängijaid välisriikidest. Ja mask, mida Eesti kultuuriruumis võetakse endiselt omaks väga pika vinnaga, kujuneb pikapeale normiks.
Pole palju öelda, et korraldajad peavad olema valmis kõigeks. Nii nagu kevadel, võivad olukorrad muutuda päevade, vahepeal lausa tundidega. Liiatigi peavad muudatusteks valmis olema siseruumides ürituste korraldajad.
Kuid kui said hakkama ralli korraldajad, siis saavad hakkama ka maakonnad. Meie ürituste korraldajad tunduvad valmis olevat ning kehtestanud reeglid, millest tuleb kinni pidada. Selleks, et kõigil oleks turvaline ja tore, tuleks neid ilmselgelt järgida. Siis jääb suurem mure olemata.

blog comments powered by Disqus