Kas Marten Liiv liigub Ants Antsoni jälgedes?

Põltsamaalt pärit kiir-uisutaja Marten Liiv näitas Hollandis Heerenveenis selle hooaja parimat tulemust, kui võttis pühapäeval A-divisjoni 1000 meetri distantsil kõrge kuuenda koha. Rääkimata sellest, et Liiv purustas 500 meetril 35 sekundi piiri ja parandas Eesti rekordit ehk sõitis välja ajaks 34,915.


„Muljed olid väga head. Kui nägin tablool, et aeg oli alla 35, siis alguses ei suutnud seda uskuda,“ ütles Liiv Vooremaale. Rekordaeg andis A-divisjonis mehele laupäeval 14. koha. Kokku pääses võistlema 20 kiiruisutajat.
Pühapäeval sõitis Liiv 500 meetrit ja 1000 meetrit. Poolekilomeetrise distantsi läbis Marten ajaga 35,62 ning sai kirja 19. koha A-divisjonis. Mõned tunnid hiljem näitas Marten kilomeetrisel distantsil väga head aega – 1.08,51, mis andis A-divisjonis 6. koha. See on Marteni MK-etapi karjääri kõrgeim tulemus.
„500 m paraku ei läinud nii hästi kui eile, viimane kurv oli väga kehv, tegin palju vigu ja kaotasin aega. Sellest hoolimata suutsin lõpetada MK-etapi tugeva 1000 m. See aeg tuli mulle ootamatult ja olen selle üle väga rõõmus,“ ütles Marten Liiv.
MK-arvestuses jäi Liiv 500 meetris 15. kohale ja 1000 meetris 10. kohale.
Nii nagu spordiala nimigi reedab, sõltub palju kiirusest ja jääst, millel sõidetakse. Kui kiiremad rajad jäävad Põhja-Ameerikasse ja Saksamaale Inzelli, siis on seda uskumatum, et Heerenveenist on saanud tõsine rekordite püüdmise rada.
„Ma arvan, et jää oli väga hea ja nagu näha, siis püstitati rajarekordeid erinevatel distantsidel, see näitab, et jää on kiire. Kuna mina olen treeninud siin jääl alates augustist, siis võistlusteks tehti jää veelgi kiiremaks ja paremaks,“ rääkis Liiv. Seega on põhjust kiire aja üle rõõmustada rohkem kui küll. See võib tähendada, et kui kõik hästi läheb, näitab Liiv head minekut ka 11.–14. veebruaril toimuval MM-il.
„Kui kõik õnnestub, siis on kõik võimalik,“ jäi Liiv MM-i tulemuse ennustamisega tagasihoidlikuks. Ent tõdeb, et plaanid on paigas. „Treeningplaan kuni MMini on valmis ja fookus on suunatud stardile ja täiskiirusel kurvi läbimisele. Midagi suurt polegi vaja parandada, tuleb keskenduda samadele asjadele, mis MK-etappidel,“ ütles Liiv.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus