Kas mäletate oma esimest õpetajat?

Annely Kaasik: Minu esimene õpetaja on mul veel hästi meeles, ta oli üks parimaid. Tema õpetas mind küll ainult kolm esimest klassi, kuid sellele vaatamata on ta mul hästi meeles. Veel palju aastaid hiljem saatsin talle  sünnipäevaks kaarte. Praeguseks on kaardisaatmine kuidagi unarusse jäänud. 

Mikk Laaneman: Kui nüüd päris aus olla, siis oma esimest õpetajat ma ei mäleta. Kooli algusest on juba üle kümne aasta möödas. Meil oli algklassides neid õpetajaid isegi mitu vist, sellepärast pole meelde jäänud. Mingit väga negatiivset mälestust mul ka jäänud pole, seega ehk ei olnud halb õpetaja. 

Lauri Lossman: Mina mäletan oma esimest õpetajat nii palju, et kui me esimesse klassi läksime, oli meil ajutine õpetaja. Meie tegelik õpetaja oli suvel Kanadasse läinud ja pidi kohe tagasi tulema, kuid ei tulnud. See asendaja oli küll väga hea õpetaja. Ei mäleta küll tema kohta midagi halba. Poole aasta pärast saime uue ja hoopis rangema õpetaja, kelle pärast pidin vahel isegi nurgas seisma. 

Külliki Jürine: Minu esimene õpetaja oli üsna range, hoidis klassi väga valvsa pilgu all. Omavahel tunni ajal jutustamine ja muidu nihelemine lõppes ikka traditsioonilise nurgas seismisega ja käitumishinnet ähvardati alandada. Minu lemmikõpetajaks oli saksa keele õpetaja, kes oli tõeline saksa frau. Väga heasüdamlik ja käitus daamile kohaselt.  

Anneli Kapsi: Midagi väga konkreetset mul meeles pole, kuid mäletan, et õpetaja oli lahke ja mulle jäid temast head mälestused. Üldiselt mul ei olnudki väga halbu õpetajaid. Kui ise vahel laisk olin, siis sain pragada, kuid ülekohtuseid ja õelaid õpetajaid ma ei mäleta.

Küsis EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus