Kas libedus ja sajud on teile probleeme tekitanud?

 

Margit, tehnoloog

 

Eks autoga sõites on natuke libe tõesti ja masinat kipub teel veidi kiskuma, aga pole eriti hull. Praegu on teed märjad, lumeplögased. Suuremate teede kohta ei oska ma praegu kosta, aga väiksemad on küll sellised, nagu need ilma poolest on kujunenud. Kõnniteed tunduvad hetkel liikumiseks üsna normaalses seisus olevat, aga ega liiva vist küll pandud pole. Koduõuel pole  libedus  veel probleemiks olnud.

 

 

Erki, ametnik

Muidugi tuleb ise ka ringi liikudes tähelepanelik ja ettevaatlik olla. Praeguste ilmadega, kui plusskraadid sageli miinustega vahelduvad, kipub ikka libe olema. Ka sõelmete või liiva puistamisest pole eriti abi, sest see kaob sulalume sisse ära. Õnneks pole ma ise veel kukkunud. Autoroolis on libedaga vist isegi lihtsam olla, aga eks tiheda sajuga on jälle keeruline sõita.

 

Kaidi, lapsega kodus

 

Eks ikka teeb libedus muret, keegi ei taha kukkuda. Mul on küll talvesaapad, aga libe on sellegipoolest. Laps juba paar päeva tagasi kaubanduskeskuse juures kukkus. Liivatamist mina veel näinud ei ole, aga kõnniteid on vist veidi lumest puhastatud.  Elukaaslane ütleb, et autoga sõites võib praegu enam-vähem rahule jääda.

 

Juta, pensionär

 

Ei ole hullu, liikuda saab normaalselt. Kõndides tuleb lihtsalt ettevaatlik olla. Mõnel kõnniteel on lume alt näha sinna varem puistatud killustikupuru. Eks libedusetõrjet on kõnniteedel keeruline teha, sest lund sajab pidevalt juurde ja siis jälle sulab ära. Inimesed peavad valima ilmaoludele vastavad jalanõud.

 

Ehtel, juhiabi

 

Veel ei ole libedus mind seganud. Kõnniteede liivatamist pole ma samuti veel täheldanud. Tänu sulailmale praegu libedus eriliseks probleemiks ei ole, kui külmetama hakkab, on olukord hullem. Sõidan ka autoga ja võin öelda, et täna oli sõidetavus normaalne, kuid mõnel varasemal hommikul olid sõiduteed üsna libedad. Õnneks said autol varakult rehvid vahetatud.

 

Küsis: TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus